Australian Open: Ferrer i Raonić w III rundzie, Becker pożegnał Hewitta

David Ferrer i Milos Raonić awansowali do III rundy Australian Open 2015. Benjamin Becker zasmucił australijskich fanów, eliminując w pięciu setach Lleytona Hewitta.

Marcin Motyka
Benjamin Becker zakończył kariery dwóch wielkich mistrzów męskiego tenisa przełomu XX i XXI wieku - Andre Agassiego i Carlosa Moyi. W czwartek prawdopodobnie był ostatnim rywalem w historii występów w Australian Open Lleytona Hewitta. Australijczyk, który zapowiedział, że obecny sezon jest jego ostatnim w karierze, przegrał w II rundzie z Niemcem 6:2, 6:1, 3:6, 4:6, 2:6. Dla 33-letniego Beckera to pierwszy wygrany pięciosetowy mecz w karierze.
Po zakończeniu meczu Hewitt nie chciał wyjawić, czy był to jego ostatni występ w Australian Open w karierze. - Muszę to przemyśleć. Na razie koncentruję się tylko na Pucharze Davisa - powiedział, dodając: - W dwóch setach dominowałem na korcie. Ale od trzeciego on podniósł poziom swojej gry i zaczął lepiej serwować. Nie byłem w stanie wywierać na nim presji w jego gemach serwisowych. Natomiast Becker, który po raz pierwszy w karierze awansował do 1/16 finału imprezy w Melbourne, w kolejnej fazie zmierzy się z Milosem Raoniciem. Rozstawiony z numerem ósmym Kanadyjczyk posłał 17 asów, po trafionym pierwszym podaniu zdobył 50 z 56 rozegranych punktów, ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem, uzyskał dwa breaki i po 102 minutach gry wyeliminował Donalda Younga.

Drugi czterosetowy mecz za sobą David Ferrer. Oznaczony numerem dziewiątym Hiszpan, dwukrotny półfinalista Australian Open, wygrał w czwartek 5:7, 6:3, 6:4, 6:2 z Serhijem Stachowskim. W ciągu dwóch godzin i pięciu minut rywalizacji walencjanin zapisał na swoim koncie dwa asy, pięć przełamań i 31 zagrań kończących.

O 1/8 finału Ferrer zagra z Gillesem Simonem, z którym ma bilans 5-2, w tym 1-2 na kortach twardych. Francuz, turniejowa "18", w meczu 1/8 finału nie oddał seta innemu Hiszpanowi, Marcelowi Granollersowi.

Rywalem lidera rankingu ATP Novaka Djokovicia w III rundzie będzie Fernando Verdasco. Rozstawiony z numerem 31. Hiszpan wygrał w trzech setach z Go Soedą. - Jestem zadowolony z poziomu swojej gry. W meczu z Djokoviciem nie będę miał nic do stracenia. Wyjdę na kort i będzie starał się walczyć o każdą piłkę. Mam nadzieję, że będę miał swój dobry dzień, a on nie - mówił tenisista z Madrytu, który z Serbem grał dziesięciokrotnie i wygrał cztery razy.

Gilles Simon (Francja, 18) - Marcel Granollers (Hiszpania) 7:6(5), 6:2, 6:4
Fernando Verdasco (Hiszpania, 31) - Gō Soeda (Japonia) 6:3, 6:2, 7:6(3)
Benjamin Becker (Niemcy) - Lleyton Hewitt (Australia) 2:6, 1:6, 6:3, 6:4, 6:2

Program i wyniki turnieju mężczyzn

Australian Open: Matkowski i Lindstedt awansowali, porażka Fyrstenberga i Gonzaleza