Australian Open: Wielkie zwycięstwo Klaudii Jans-Ignacik i Andreji Klepac!

Klaudia Jans-Ignacik i Słowenka Andreja Klepac awansowały do 1/8 finału gry podwójnej wielkoszlemowego Australian Open, po pokonaniu rozstawionych z numerem szóstym Carli Suarez i Garbine Muguruzy.

Kacper Kowalczyk
Piątkowy pojedynek na korcie nr 8 rozpoczął się dwoma wzajemnymi przełamaniami serwisów, jak się okazało jedynymi w tej partii. Zarówno Klaudia Jans-Ignacik, występująca w Melbourne po raz siódmy, jak i jej słoweńska partnerka Andreja Klepac (4. raz w drabince debla Australian Open) zdecydowanie wygrywały swoje pozostałe gemy serwisowe, nie dając rywalkom szans na przełamanie.
Iluzorycznie sytuacja wyglądała przy podaniach Carli Suarez i Garbine Muguruzy, a to doprowadziło do potrzeby rozstrzygnięcia losów seta w tie-breaku. Tam, Polka i Słowenka obroniły piłkę setową przy 5-6, a chwilę później po podwójnym błędzie serwisowym Hiszpanki zdobyły trzeci punkt rzędu i przeciągnęły szalę zwycięstwa w 51-minutowej partii na swoją stronę. Podobnie zapowiadał się przebieg II seta. Po jednym przełamaniu z obu stron na tablicy wyników widniał remis. Para polsko-słoweńska miała break pointa w piątym gemie, którego Muguruza obroniła forhendowym minięciem. Takiej szansy nie przepaściły jednak dwa gemy później przy serwisie Suárez i wyszły na prowadzenie 4:3.

Utraconą wkrótce przewagę odzyskały w dziewiątym gemie i ponownie serwowały po zwycięstwo w pojedynku. Przy podaniu Klepač obroniły dwa break pointy, a następnie same miały piłkę meczową. Po kończącym smeczu Jans-Ignacik, to Polka i Słowenka zameldowały się w III rundzie tegorocznego turnieju jako pierwsze. Ich rywalkami w walce o awans do ćwierćfinału będą zwyciężczynie pojedynku pomiędzy Monique Adamczak i Olivią Rogowską a turniejową "dziewiątką" - Andreą Hlavackovą i Lucie Hradecką.

O ile dla Klepač udział w 1/8 finału jest wyrównaniem rezultatu sprzed trzech lat (wówczas wraz z Alicją Rosolską zatrzymały się właśnie na tej fazie), o tyle dla Jans-Ignacik to najlepszy wynik w Melbourne - w sześciu poprzednich najdalej dochodziła do II rundy.

Australian Open, Melbourne (Australia)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 40 mln dolarów australijskich
piątek, 23 stycznia

II runda gry podwójnej kobiet:

Klaudia Jans-Ignacik (Polska) / Andreja Klepač (Słowenia) - Carla Suárez (Hiszpania, 6) / Garbiñe Muguruza (Hiszpania, 6) 7:6(6), 6:4

Czy Klaudia Jans-Ignacik i Andreja Klepac awansują do ćwierćfinału Australian Open 2015?