Australian Open: Niespodziewane deblowe porażki Łukasza Kubota i Marcina Matkowskiego

Łukasz Kubot i Jeremy Chardy przegrali mecz 1/16 finału gry podwójnej mężczyzn Australian Open 2015. W II rundzie odpadli również Marcin Matkowski i Robert Lindstedt.
Marcin Motyka

Już na II rundzie dobiegła końca przygoda z Australian Open duetu Marcin Matkowski / Robert Lindstedt. Rozstawieni z numerem dziewiątym Polak i Szwed, zeszłoroczny triumfator deblowych zmagań w Melbourne Park, gładko przegrali z Jonathanem Erlichem i Treatem Hueyem, w ciągu niespełna 50 minut gry zdobywając zaledwie pięć gemów.

O losach pierwszego seta, wygranego przez Erlicha i Hueya 6:3, zadecydowało jedno przełamanie, uzyskane w czwartym gemie. W drugiej odsłonie Izraelczyk i Filipińczyk całkowicie zdominowali wydarzenia na korcie. Błyskawicznie objęli prowadzenie 5:1, a cały mecz zakończyli zwycięstwem 6:3, 6:2.

W III rundzie Erlich, deblowy mistrz Australian Open z 2008 roku wspólnie z Andym Ramem, i Huey zmierzą się z Feliciano Lopezem i Maksem Mirnym, którzy wyeliminowali oznaczonych "siódemką" Daniela Nestora i Rohana Bopannę.

Statystyki meczu Matkowskiego i Lindstedta z Erlichem i Hueyem Statystyki meczu Matkowskiego i Lindstedta z Erlichem i Hueyem
W sobotę nie powiodło się również drugiemu ubiegłorocznemu mistrzowi Australian Open w deblu, Łukaszowi Kubotowi. Lubinianin i partnerujący mu w tym sezonie Jeremy Chardy niespodziewanie przegrali z posiadającymi dziką kartę reprezentantami gospodarzy, Alexem Boltem i Andrew Whittingtonem.

Partia otwarcia nie wskazywała na to, że Kubot i Chardy będą mieć jakiekolwiek problemy w tym spotkaniu i została wygrana przez duet polsko-francuski 6:2. Jednak od drugiego seta Bolt i Whittington poprawili skutecznością własnego serwisu i w końcówce tej odsłony zanotowali przełamanie, wyrównując stan meczu.

W dwóch premierowych gemach serwisowych Australijczyków w trzecim secie Kubot i Chardy mieli aż osiem break pointów, ale żadnego z nich nie wykorzystali. To zemściło się w samej końcówce. W 11. gemie przy podaniu Kubota Bolt i Whittington wywalczyli trzy meczbole. Pierwszego lubinianin obronił asem, ale przy drugim zawiódł go wolej.

Statystyki meczu Kubota i Chardy'ego z Boltem i Whittingtonem Statystyki meczu Kubota i Chardy'ego z Boltem i Whittingtonem
Bolt i Whittington, którzy przed rokiem dotarli do ćwierćfinału debla w Melbourne, w III rundzie zagrają z Pablo Cuevasem i Davidem Marrero. Urugwajczyk i Hiszpan w 1/16 finału pokonali parę Austin Krajicek / Donald Young.

Australian Open, Melbourne (Australia)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 40 mln dolarów australijskich
sobota, 24 stycznia

II runda gry podwójnej:

Jonathan Erlich (Izrael) / Treat Huey (Filipiny) - Marcin Matkowski (Polska, 9) / Robert Lindstedt (Szwecja, 9) 6:3, 6:2

Alex Bolt (Australia, WC) / Andrew Whittington (Australia, WC) - Łukasz Kubot (Polska) / Jérémy Chardy (Francja) 2:6, 7:5, 7:5

Porażka której pary jest większym zaskoczeniem?