WTA Pattaya City: Shuai Peng przegrała z Misaki Doi, Wiera Zwonariowa w ćwierćfinale

Shuai Peng przegrała z Misaki Doi w II rundzie turnieju WTA International rozgrywanego na kortach twardych w Pattaya City.

Shuai Peng (WTA 21) wciąż pozostanie bez tytułu w głównym cyklu. Chinka przegrała finały w Strasburgu (2006), Forest Hills i Kantonie (2008), Brukseli (2011 i 2013) oraz w Shenzhen (2014). W Pattaya City była rozstawiona z numerem pierwszym i odpadła w II rundzie. W środę 29-latka z Tiencinu przegrała 3:6, 6:2, 2:6 z Misaki Doi (WTA 103). W trwającym dwie godziny i dwie minuty spotkaniu Peng zaserwowała dziewięć asów, z czego sześć w II secie. Pięć razy straciła własne podanie.
Kolejną rywalką Doi będzie Monica Puig (WTA 60), która pokonała 6:1, 3:6, 6:0 Rominę Oprandi (WTA 112). W całym meczu Portorykanka posłała sześć asów, zdobyła 29 z 37 punktów przy swoim pierwszym podaniu oraz wykorzystała pięć z 11 break pointów.

Wiera Zwonariowa (WTA 190) wygrała 7:6(6), 6:3 z Shuai Zhang (WTA 64). Rosjanka w I secie wróciła ze stanu 2:4 oraz obroniła piłkę setową w tie breaku. Była wiceliderka rankingu WTA awansowała do drugiego ćwierćfinału w sezonie w głównym cyklu (po Shenzhen). Zwonariowa to mistrzyni turnieju w Pattaya City z 2009 i 2010 roku.

Kolejną rywalką Rosjanki będzie Marina Eraković (WTA 85), która rozbiła 6:1, 6:1 Julię Bejgelzimer (WTA 164). W ciągu 64 minut gry Nowozelandka zaserwowała osiem asów oraz zdobyła 13 z 20 punktów przy drugim podaniu rywalki. Obroniła dwa break pointy, a sama wykorzystała pięć z 12 szans na przełamanie Ukrainki. Eraković awansowała do pierwszego ćwierćfinału od października ubiegłego roku (Linz).

PTT Pattaya Open, Pattaya City (Tajlandia)