ATP Sao Paulo: Nicolas Almagro pokonał Tommy'ego Robredo, awans Leonardo Mayera

Nicolas Almagro wygrał w II rundzie turnieju ATP w Sao Paulo z Tommym Robredo. Do ćwierćfinału awansowali również Leonardo Mayer i Pablo Cuevas

Marcin Motyka
Mecz Nicolása Almagro z Tommym Robredo został obwołany mianem hitu II rundy turnieju ATP w São Paulo. Był to zarazem pojedynek dwóch rekonwalescentów - dla Almagro to dopiero trzeci występ po półrocznej przerwie spowodowanej operacją ramienia, a Robredo w styczniu miał kontuzję mięśnia przywodziciela.
Hiszpański bój o ćwierćfinał otwartych mistrzostw Brazylii rozpoczął się od pewnie wygranych gemów serwisowych przez obu tenisistów. W końcówce pierwszej partii szczęście uśmiechnęło się do 29-letniego Almagro, który wywalczył przełamanie na 5:3, a następnie zakończył partię otwarcia, broniąc wcześniej dwóch break pointów i zagrywając forhend po taśmie przy setbolu. W drugim secie wszystko układało się po myśli Murcjanina, który szybko wywalczył przełamanie. Jednak rozstawiony z numerem drugim Robredo nie poddał się i w szóstym gemie odrobił stratę. W gemie 12. Almagro oddalił piłkę setową, a o losach tej odsłony decydować musiał tie break, w którym niżej notowany z tenisistów z Półwyspu Iberyjskiego stracił ledwie jeden punkt.

Almagro, dla którego to szóste zwycięstwo w siódmym pojedynku przeciw Robredo, w ciągu godziny i 25 minut gry zaserwował dziesięć asów, dwukrotnie wywalczył breaka, jeden raz został przełamany i zdobył 71 punktów, o 11 więcej od rodaka.

- Wiedziałem, że muszę narzucać wysokie tempo gry. W tie breaku byłem agresywny i próbowałem trafiać pierwszym podaniem - mówił Hiszpan, który w ćwierćfinale zagra Pablo Cuevasem. Oznaczony numerem piątym Urugwajczyk spędził w środę na korcie tylko 21 minut, ponieważ jego rywal Facundo Bagnis skreczował po sześciu gemach.

Do ćwierćfinału awansował również Leonardo Mayer. Argentyńczyk, turniejowa "czwórka", wygrał 6:4, 3:6, 6:1 po dwóch godzinach i siedmiu minutach z Albertem Ramosem, pokonując Hiszpana po raz drugi w piątej konfrontacji. 27-latek z Buenos Aires o półfinał powalczy z lepszym z pary Joao Souza - Martin Klizan.