ATP Rotterdam: Wawrinka znalazł sposób na Mullera, piękny mecz Raonicia ze Stachowskim

Stan Wawrinka wygrał z Gillesem Mullerem w ćwierćfinale turnieju ATP w Rotterdamie i o finał zagra z Milosem Raoniciem. Kanadyjczyk w meczu pełnym akcji przy siatce pokonał Serhija Stachowskiego.

Marcin Motyka
Sposobu na pokonanie Gillesa Mullera w Rotterdamie nie znaleźli ani David Goffin, ani Grigor Dimitrow. Dokonał tego dopiero ósmy tenisista świata Stan Wawrinka, który w ćwierćfinale turnieju ABN AMRO World Tennis Tournament wygrał z Luksemburczykiem 7:6(3), 6:3.
Choć serwis jest niesamowitą bronią Mullera, zwycięstwo w pierwszej partii dzięki temu elementowi gry zawdzięcza właśnie Wawrinka. Szwajcar w premierowej odsłonie przy własnym podaniu był bezbłędny - zdobył 28 z 29 rozegranych punktów i ostatecznie triumfował w tie breaku. W drugim secie serwis na moment zawiódł rozstawionego z numerem trzecim Wawrinkę, który został przełamany już w gemie otwarcia, lecz natychmiast odrobił stratę. Wraz z przebiegiem meczu Helwet coraz lepiej prezentował się w grze z linii końcowej, a w szóstym gemie tej odsłony wywalczył kluczowego breaka.

- To był mój naprawdę dobry mecz, najlepszy w tym tygodniu. Im dłużej trwał, tym grałem lepiej - powiedział lozańczyk, który zaserwował dziewięć asów, uzyskał dwa przełamania, posłał 21 zagrań kończących i popełnił tylko dziewięć niewymuszonych błędów.

Półfinałowym przeciwnikiem Wawrinki będzie Milos Raonić, z którym grał trzykrotnie i przegrał tylko jednego seta. Na zakończenie piątkowej serii gier w hali Ahoy Rotterdam oznaczony numerem drugim Kanadyjczyk pokonał 2:6, 6:3, 6:4 Serhija Stachowskiego.

Raonić podniósł się po przegranym w zaledwie 19 minut pierwszym secie. Od drugiej partii jego serwis był zaporą nie do przebicia dla ambitnie grającego Stachowskiego. Obaj tenisiści chętnie i skutecznie atakowali przy siatce (Raonić 32 razy i zdobył 20 punktów, a Stachowski 28-krotnie, wygrywając punkt 16 razy), dzięki czemu kibice co rusz mogli podziwiać efektowne wymiany.

Debiutujący w rotterdamskiej imprezie Raonić, który wywalczył drugi półfinał w trzecim turniejowym występie w tym sezonie, zapisał również na swoim koncie sześć asów, dwa przełamania, 35 winnerów i 28 błędów własnych.

ABN AMRO World Tennis Tournament, Rotterdam (Holandia)