Challenger Wrocław: Gawron i Walków poza turniejem, Fischer pokonał Brandsa

Marcin Gawron i Szymon Walków na II rundzie eliminacji zakończyli zmagania we Wrocławiu. O udział w turnieju głównym nadal walczy Martin Fischer.

Michał Pochopień
Po pasjonującym boju z eliminacjami do turnieju ATP Challenger Tour we Wrocławiu pożegnał się Marcin Gawron, który w II rundzie musiał uznać wyższość rozstawionego z "czwórką" Tomislava Brkicia.
Reprezentant Polski bardzo dobrze rozpoczął mecz z Brkiciem. Pierwszy set padł łupem Gawrona, jednak nowosądeczanin nie potwierdził wyższości nad rywalem w drugiej partii. W decydującej odsłonie żaden z tenisistów nie dał przeciwnikowi ani jednej szansy na przełamanie i o losach meczu zadecydował tie break, w którym triumfował reprezentant Bośni i Hercegowiny. Przy stanie 6-5 i podaniu przeciwnika Gawron nie wykorzystał piłki meczowej. W meczu trwającym godzinę i 42 minuty Gawron posłał 11 asów, popełnił jeden podwójny błąd i wygrał 69 proc. akcji rozegranych po trafionym pierwszym podaniu. W decydującej fazie przeciwnikiem Brkicia będzie Maximilian Marterer, który w niedzielę pokonał Szymona Walkowa 6:2, 6:1.

Niespodziewanie w III rundzie zabraknie rozstawionego z "jedynką" Asłana Karacewa. W niedzielę 21-letni Rosjanin musiał uznać wyższość Szweda Isaka Arvidssona. W meczu decydującym o awansie reprezentant Szwecji zmierzy się z Mirzą Bašiciem, który okazał się lepszy od rodaka Arvidssona - Patrika Rosenholma.

W najciekawszym meczu II rundy kwalifikacji oznaczony numerem drugim Martin Fischer pokonał Daniela Brandsa 7:6(5), 3:6, 6:3. W ciągu godziny i 45 minut gry Austriak posłał siedem asów i popełnił jeden podwójny błąd. Reprezentant Niemiec zaserwował 22 asy i tylko raz stracił swoje podanie. W poniedziałek na korcie centralnym o awans do turnieju głównego Fischer powalczy z rozstawionym z "piątką" Laslo Djere.

Wrocław Open, Wrocław (Polska)
ATP Challenger Tour, kort twardy w hali, pula nagród 85 tys. euro
niedziela, 15 lutego

II runda eliminacji gry pojedynczej:

Martin Fischer (Austria, 2) - Daniel Brands (Niemcy) 7:6(5), 3:6, 6:3
Tomislav Brkić (Bośnia i Hercegowina, 4) - Marcin Gawron (Polska, WC) 3:6, 6:2, 7:6(6)
Laslo Djere (Serbia, 5) - Markus Eriksson (Szwecja) 7:6(3), 4:6, 6:3
Mirza Bašić (Bośnia i Hercegowina, 7) - Patrik Rosenholm (Szwecja) 6:4, 5:7, 6:4
Isak Arvidsson (Szwecja) - Asłan Karacew (Rosja, 1) 4:6, 6:4, 7:5
Michaił Jełgin (Rosja) - Aleksander Bury (Białoruś) 7:6(4), 7:6(3)
Frederik Nielsen (Dania) - Siergiej Betow (Białoruś) 6:3, 6:3
Maximilian Marterer (Niemcy) - Szymon Walków (Polska, WC) 6:2, 6:1