Challenger Wrocław: Cztery polskie pary w drabince debla

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

W niedzielę odbyło się losowanie drabinki debla halowego turnieju ATP Challenger Tour rozgrywanego we Wrocławiu. W grze podwójnej wystąpią cztery polskie pary.

Najwyżej rozstawieni w zawodach Wrocław Open 2015 zostali Siergiej Betow i Aleksander Bury. Białorusini w I rundzie zmierzą się z Uzbekiem Farrukhiem Dustowem i Czechem Janem Mertlem. Z "dwójką" natomiast wystąpią Holender Jesse Huta Galung i Rosjanin Konstantin Krawczuk, których pierwszymi przeciwnikami będą Hubert Hurkacz i Michał Przysiężny. [ad=rectangle] Hurkacz i Przysiężny są jedną z trzech polskich par, której przyznano dziką kartę. Organizatorzy nagrodzili w ten sposób również Mateusza Terczyńskiego i Szymona Walkowa, którzy w I rundzie zagrają z Frankiem Danceviciem i Andriejem Kapasiem, a także Kamila Majchrzaka i Jana Zielińskiego. Nasi utalentowani reprezentanci skrzyżują rakiety z oznaczonymi trzecim numerem Niemcami, Dominikiem Meffertem i Frankiem Moserem.

Na podstawie rankingu w drabince debla znaleźli się Błażej Koniusz i Mateusz Kowalczyk, którzy w sobotę bez powodzenia walczyli w finale halowego challengera w Bergamo. Ich pierwszymi przeciwnikami we Wrocławiu będą Słowak Andrej Martin i Tajwańczyk Hsien-Yin Peng.

Pierwsze gry głównej drabinki turnieju Wrocław Open 2015 odbędą się w poniedziałek.

Drabinka debla turnieju Wrocław Open 2015:

Siergiej Betow (Białoruś, 1) / Aleksander Bury (Białoruś, 1) - Farrukh Dustow (Uzbekistan) / Jan Mertl (Czechy)

Mateusz Terczyński (Polska, WC) / Szymon Walków (Polska, WC) - Frank Dancević (Kanada) / Andriej Kapaś (Polska)

Dominik Meffert (Niemcy, 3) / Frank Moser (Niemcy, 3) - Kamil Majchrzak (Polska, WC) / Jan Zieliński (Polska, WC)

Wesley Koolhof (Holandia) / Matwe Middelkoop (Holandia) - Niels Desein (Belgia) / Alessandro Motti (Włochy)

Roman Jebavý (Czechy) / Igor Zelenay (Słowacja) - Philipp Petzschner (Niemcy) / Tim Puetz (Niemcy)

Andrea Arnaboldi (Włochy) / Márton Fucsovics (Węgry) - Michaił Jełgin (Rosja, 4) / Ołeksandr Niedowiesow (Kazachstan, 4)

Błażej Koniusz (Polska) / Mateusz Kowalczyk (Polska) - Andrej Martin (Słowacja) / Hsien-Yin Peng (Tajwan)

Hubert Hurkacz (Polska, WC) / Michał Przysiężny (Polska, WC) - Jesse Huta Galung (Holandia, 2) / Konstantin Krawczuk (Rosja, 2)

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)