ATP Acapulco: 200. wygrana Keia Nishikoriego i Viktora Troickiego

Kei Nishikori i Viktor Troicki odnieśli we wtorek 200. zwycięstwo w głównym cyklu. Do II rundy turnieju w Acapulco awansował również broniący tytułu Grigor Dimitrow.

Rafał Smoliński
Najwyżej rozstawiony w Abierto Mexicano Telcel Kei Nishikori pokonał we wtorek kolumbijskiego kwalifikanta, Alejandro Gonzaleza, 6:3, 7:5. Japończyk po raz drugi w karierze rywalizuje o rankingowe punkty w Acapulco, w 2012 roku odpadł już w II rundzie, ale w środę będzie mógł awansować do ćwierćfinału, bowiem zmierzy się z Tajwańczykiem Yenem-Hsunem Lu, pogromcą Dominikanina Victora Estrelli.
Z 200. zwycięstwa cieszył się również we wtorek Viktor Troicki, który pokonał Meksykanina Daniela Garzę 6:4, 6:3. Serb o ćwierćfinał zagra w środę z Kolumbijczykiem Santiago Giraldo. Awans do II rundy zapewnili sobie także rozstawiony z "dwójką" Hiszpan David Ferrer i oznaczony "szóstką" Chorwat Ivo Karlović, który w trzech setach okazał się lepszy od Rosjanina Tejmuraza Gabaszwilego.Broniący tytułu Grigor Dimitrow miał problemy z zakwalifikowaniem się do 1/8 finału. Rozstawiony z numerem trzecim Bułgar pokonał Serbia Filipa Krajinovicia 6:3, 5:7, 6:0. - To był trochę dziwny mecz. Warunki do gry nie były łatwe, a do tego znamy się bardzo dobrze. Odnosiłem już zwycięstwa w trzech setach, dlatego jestem szczęśliwy z wyniku uzyskanego w decydującej partii - powiedział Dimitrow, który spotka się z Ryanem Harrisonem. Amerykanin skorzystał we wtorek na problemach zdrowotnych Donalda Younga, który do Acapulco przyleciał prosto z Delray Beach, gdzie w niedzielę przegrał w meczu o tytuł z Karloviciem.

Abierto Mexicano Telcel, Acapulco (Meksyk)
ATP World Tour 500, kort twardy, pula nagród 1,414 mln dolarów
wtorek, 24 lutego

I runda gry pojedynczej:

Kei Nishikori (Japonia, 1) - Alejandro González (Kolumbia, Q) 6:3, 7:5
David Ferrer (Hiszpania, 2) - Igor Sijsling (Holandia) 6:3, 7:6(4)
Bernard Tomic (Australia) - Adrian Mannarino (Francja) 3:6, 6:4, 6:4

ATP Dubaj: Djoković w drodze po jubileusz, Verdasco rywalem Federera, Matkowski w ćwierćfinale debla