WTA Monterrey: Udane debiuty Kani i Rosolskiej, będzie "polski" mecz o półfinał

Alicja Rosolska i Paula Kania udanie zadebiutowały w turnieju debla zawodów WTA International rozgrywanych w meksykańskim Monterrey. Polskie tenisistki zmierzą się ze sobą w ćwierćfinale.

Rafał Smoliński
Jako pierwsze awans do ćwierćfinału gry podwójnej uzyskały Paula Kania i partnerująca jej Eva Hrdinova. Polsko-czeski debel bardzo pewnie wygrał pierwszą partię meczu z Chin-Wei Chan i Laurą Thorpe 6:0, ale w drugiej odsłonie górą po zaciętym boju były już rywalki.
Przed rozpoczęciem super tie breaka mecz został przerwany z powodu zapadających ciemności i dopiero po przeniesieniu na sztucznie oświetlony kort numer 1 wyłonione zostały zwyciężczynie. W decydującej rozgrywce Kania i Hrdinová błyskawicznie odskoczyły na kilka punktów, po czym wykorzystały czwartego meczbola. Po ponad siedmiu kwadransach gry Polka i Czeszka triumfowały 6:0, 6:7(4), 10-7.

Czasu na korcie nie marnowały za to we wtorek Alicja Rosolska i Gabriela Dabrowski. Rozstawione z "czwórką" deblistki rozpoczęły pojedynek z Marią Irigoyen i Aleksandrą Krunić od utraty serwisu, ale później wygrały 12 z 14 rozegranych gemów. Warszawianka i jej partnerka po zaledwie 48 minutach rozgromiły argentyńsko-serbski debel 6:3, 6:0.

Abierto Monterrey Afirme, Monterrey (Meksyk)
WTA International, kort twardy, pula nagród 500 tys. dolarów
wtorek, 3 marca

I runda gry podwójnej:

Alicja Rosolska (Polska, 4) / Gabriela Dabrowski (Kanada, 4) - María Irigoyen (Argentyna) / Aleksandra Krunić (Serbia) 6:3, 6:0

Paula Kania (Polska) / Eva Hrdinová (Czechy) - Chin-Wei Chan (Tajwan) / Laura Thorpe (Francja) 6:0, 6:7(4), 10-7

WTA Monterrey: Torro-Flor odprawiona, Urszula Radwańska już w II rundzie

Która para awansuje do półfinału turnieju w Monterrey?