WTA Charleston: Katarzyna Piter i Paula Kania nie podbiją zielonej mączki

Paula Kania i Katarzyna Piter już po pierwszym meczu eliminacji pożegnały się z turniejem WTA Premier rozgrywanym na kortach ziemnych w Charleston.

Rafał Smoliński
Rozstawiona z numerem 14. Paula Kania (WTA 158) zmierzyła się w sobotę z niżej notowaną od siebie o 101 miejsc Naomi Osaką. W premierowej odsłonie sosnowiczanka prowadziła 3:1, ale pięć kolejnych gemów padło łupem Japonki. W drugiej partii reprezentantka Kraju Kwitnącej Wiśni nie dała Polce żadnych szans i po 73 minutach pewnie zwyciężyła 6:3, 6:1.
Bliska szybkiej porażki był także Katarzyna Piter (WTA 202), która w starciu z Jovaną Jaksić (WTA 149) przegrywała już 2:6, 1:4. Tenisistka z Poznania w swoim stylu poderwała się jednak do walki, odrobiła stratę dwóch przełamań i wygrała drugiego seta po tie breaku. W trzeciej partii górą była już jednak Serbka, która po dwóch godzinach i 30 minutach triumfowała 6:2, 6:7(1), 6:2, przerywając tym samym serię pięciu porażek.