ATP Monte Carlo: Djoković odprawił Ramosa, Cilić lepszy od powracającego Mayera

Lider rankingu ATP, Novak Djoković, udanie rozpoczął kampanię na europejskiej mączce. Do III rundy w Monte Carlo awansował Marin Cilić, który zwyciężył powracającego na zawodowe korty Floriana Mayera.

Rafał Smoliński
86 minut trwał pojedynek Novaka Djokovicia z hiszpańskim kwalifikantem, Albertem Ramosem. Triumfator turnieju Monte-Carlo Rolex Masters z 2013 roku wykorzystał cztery z 13 break pointów i zwyciężył pewnie 6:1, 6:4. - Czuję się znakomicie. Po dłuższej przerwie od gry na mączce pokonałem w dwóch setach specjalistę od tej nawierzchni i to w całkiem dobrym stylu. Z tego meczu mogę wyciągnąć same pozytywy - stwierdził Nole.
Przeciwnikiem Djokovicia w pojedynku o ćwierćfinał zawodów rozgrywanych na monakijskiej mączce będzie Andreas Haider-Maurer. Reprezentant Austrii potrzebował dwóch godzin i 47 minut, aby pokonać Bernarda Tomicia 6:7(4), 7:6(5), 6:4. Było to drugie starcie obu panów w głównym cyklu: pierwsze na kortach Rolanda Garrosa wygrał w 2012 roku Australijczyk.Do III rundy turnieju w Monte Carlo pewnie awansował rozstawiony z numerem piątym David Ferrer. Walencjanin nie męczył się w pojedynku z Victorem Estrellą, bowiem doświadczony Dominikanin skreczował przy stanie 2:6, 0:2. Do 1/8 finału zakwalifikował się także Marin Cilić, który zwyciężył powracającego na zawodowe korty Floriana Mayera 6:3, 3:6, 6:3.

We wtorek rozegrane zostały również wszystkie zaległe mecze I rundy singla. Oznaczony "dziewiątką" Grigor Dimitrow w trzech setach rozprawił się z finalistą z 2010 roku, Fernando Verdasco. Nie zawiedli także Francuzi Gilles Simon, Jo-Wilfried Tsonga, Gael Monfils, Jeremy Chardy oraz Lucas Pouille, który w środę będzie przeciwnikiem Rafaela Nadala. Trzysetowe zwycięstwa odnieśli grający z "16" Hiszpan Tommy Robredo i Serb Viktor Troicki.

Monte-Carlo Rolex Masters, Monte Carlo (Monako)