ATP Madryt: Matkowski obronił piłki setowe i pokonał Grigora Dimitrowa w deblu

Marcin Matkowski i Nanad Zimonjić zagrają w ćwierćfinale turnieju w Madrycie. Polak i Serb okazali się lepsi od Grigora Dimitrowa i Jurgena Melzera.

Karolina Konstańczak
Marcin Matkowski, który jest notowany obecnie na 21. miejscu w zestawieniu najlepszych deblistów świata, w Madrycie występuje w parze z Nenadem Zimonjiciem. Serb jest klasyfikowany znacznie wyżej od naszego reprezentanta, bowiem na piątej pozycji. Para z polskim akcentem została rozstawiona w stolicy Hiszpanii z numerem piątym.
Tak wysoki numerek przy nazwisku gwarantował im wolny los, więc zmagania rozpoczęli dopiero od II rundy. Na tym etapie spotkali się z Grigorem Dimitrowem i Jürgenem Melzerem. Bułgar jest 11. singlistą świata, natomiast Austriak lepiej radzi sobie w deblu - 35. pozycja. Wcześniej wspomniana para pokonała Francuzów Jo-Wilfrieda Tsongę i Gaela Monfilsa.Matkowski i Zimonjić już w pierwszym gemie musieli bronić szans dla rywali, ale poradzili sobie z zagrożeniem i objęli prowadzenie 1:0. Kilka chwil później Polak i Serb sami wypracowali sobie break pointy przy podaniu Dimitrowa i Melzera i wywalczyli kluczowe dla losów seta przełamanie. Partia zakończyła się wynikiem 6:3 na korzyść polsko-serbskiej pary.

W drugiej odsłonie obie pary jak ognia wystrzegały się straty serwisu i na tablicy wyników nie pojawił się ani jeden break point. O losach wyrównanego seta zadecydował tie break. W dodatkowej rozgrywce sytuacja na korcie zmieniała się niczym w kalejdoskopie, ponieważ Matkowski i Zimonjić objęli prowadzenie 3-0, jednak szybko przegrali sześć kolejnych punktów. Polak i Serb zdołali obronić aż cztery setowe szanse na rywali i ostatecznie triumfowali 9-7.

W ćwierćfinale deblowych zmagań w Madrycie Matkowski i Zimonjić zmierzą się z dwoma bardzo dobrymi singlistami. Po przeciwnej stronie siatki staną bowiem Chorwat Marin Cilić i Serb Viktor Troicki.

Mutua Madrid Open, Madryt (Hiszpania)
ATP Masters 1000, kort ziemny, pula nagród 4,185 mln euro
czwartek, 7 maja

II runda gry podwójnej:

Marcin Matkowski (Polska, 5) / Nenad Zimonjić (Serbia, 5) - Grigor Dimitrow (Bułgaria) / Jürgen Melzer (Austria) 6:3, 7:6(7)

Czy Marcin Matkowski i Nenad Zimonjić wygrają turniej w Madrycie?