ATP Rzym: Fognini sprawdzi pogromcę Janowicza, Ferrer i Federer poznali przeciwników

Fabio Fognini pokonał Steve'a Johnsona i w II rundzie turnieju w Rzymie spotka się z Grigorem Dimitrowem, który w poniedziałek wyeliminował Jerzego Janowicza.

Rafał Smoliński
Faworyt gospodarzy miał w poniedziałek problemy z pokonaniem reprezentanta USA. W pierwszej partii Fabio Fognini jako jedyny zmuszony był bronić się przed stratą podania i dopiero w tie breaku pokazał pełnię swoich umiejętności, zwyciężając do zera. W drugiej odsłonie reprezentant Włoch zdobył kluczowe przełamanie w ósmym gemie i po 102 minutach pokonał ostatecznie Steve'a Johnsona 7:6(0), 6:3.
W ślady Fogniniego nie poszli inni reprezentanci gospodarzy, Thomas Fabbiano i Paolo Lorenzi. Pierwszy z nich przegrał w dwóch setach z Richardem Gasquetem, natomiast drugi ugrał pięć gemów w starciu z Pablo Cuevasem. Urugwajczyk będzie w II rundzie rywalem rozstawionego z "dwójką" Rogera Federera. Gasquet natomiast spotka się z turniejową "siódemką" Davidem Ferreem. Francuz i Hiszpan zmierzą się po raz 12. w głównym cyklu (bilans gier: 8-3 dla walencjanina).

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)
ATP World Tour Masters 1000, kort ziemny, pula nagród 3,288 mln euro
poniedziałek, 11 maja

I runda gry pojedynczej:

Richard Gasquet (Francja) - Thomas Fabbiano (Włochy, Q) 6:1, 7:6(0)
Fabio Fognini (Włochy) - Steve Johnson (USA) 7:6(0), 6:3
Pablo Cuevas (Urugwaj) - Paolo Lorenzi (Włochy, WC) 6:3, 6:2

wolne losy: Novak Djoković (Serbia, 1); Roger Federer (Szwajcaria, 2); Andy Murray (Wielka Brytania, 3); Rafael Nadal (Hiszpania, 4); Kei Nishikori (Japonia, 5); Tomáš Berdych (Czechy, 6); David Ferrer (Hiszpania, 7); Stanislas Wawrinka (Szwajcaria, 8)

ATP Rzym: Dominic Thiem zasmucił gospodarzy, Marsel Ilhan pierwszym rywalem Rafaela Nadala