ATP Rzym: Roger Federer powtórzył wynik ze Stambułu, jubileuszowa wygrana Fabio Fogniniego

Roger Federer udanie rozpoczął występ w turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Rzymie. Z jubileuszowego 200. zwycięstwa w głównym cyklu cieszył się w środę Fabio Fognini.

Rafał Smoliński
Dwa tygodnie temu Roger Federer pokonał Pablo Cuevasa w finale turnieju ATP World Tour 250 na kortach ziemnych w Stambule. W środę utytułowany Szwajcar także potrzebował jednego tie breaka, by w dwóch setach zwyciężyć reprezentanta Urugwaju. Oznaczony "dwójką" tenisista z Bazylei posłał osiem asów i ani razu nie musiał bronić się przed stratą serwisu. Po 81 minutach zwyciężył 7:6(3), 6:4.
- Zdaję sobie sprawę z tego, że nie jestem faworytem do końcowego triumfu. Cieszę się jednak, że wygrałem pierwszy mecz. To dla mnie bardzo ważne po zeszłotygodniowej porażce w Madrycie i zeszłorocznym niepowodzeniu tutaj. W obu tych spotkaniach miałem meczbole, ale przegrałem, dlatego z dzisiejszego zwycięstwa jestem bardzo zadowolony - powiedział po meczu Federer, który w czwartek zmierzy się z Kevinem Andersonem.

Z 200. zwycięstwa w głównym cyklu cieszył się w środę faworyt gospodarzy, Fabio Fognini. 27-letni Włoch spędził na korcie Pietrangeli dwie godziny i 17 minut, zanim pokonał rozstawionego z "10" Bułgara Grigora Dimitrowa 7:6(9), 4:6, 6:0. Można się dziwić, że ten mecz został zaplanowany na trzecim co do ważności obiekcie Foro Italico, ale słynie on z wyjątkowo żywiołowo reagującej publiczności. Tak też było w środę, a obaj tenisiści uraczyli fanów wieloma niesamowitymi wymianami. Do III rundy ostatecznie awansował Fognini, który w czwartek spotka się z Tomasem Berdychem. Oczywiście na korcie Pietrangeli.

Oznaczony 13. numerem Francuz Jo-Wilfried Tsonga stoczył w środę trzysetowy bój z Davidem Goffinem i nie wykorzystał w decydującej partii prowadzenia 5:3 oraz trzech meczboli. Belg odrobił stratę i w 11. gemie uzyskał przełamanie na wagę awansu do 1/8 finału, w którym zmierzy się z Brytyjczykiem Andym Murrayem. Trzech setów do zwycięstwa potrzebował również Viktor Troicki, który pokonał Hiszpana Feliciano Lopeza 6:7(2), 6:4, 6:3. Na drodze Serba stanie w czwartek rozstawiony z "piątką" Japończyk Kei Nishikori.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)