Challenger Praga: Trzysetowy bój Kamila Majchrzaka z byłym najlepszym juniorem świata

Kamil Majchrzak zagra w poniedziałek o główną drabinkę turnieju ATP Challenger Tour w Pradze. W niedzielę Polak stoczył trzysetowy pojedynek z byłym numerem jeden rankingu juniorów, Filipem Peliwo.

Rafał Smoliński
W 2012 roku mający polskie korzenie Filip Peliwo wygrał juniorską edycję Wimbledonu i US Open, dzięki czemu został numerem jeden rankingu ITF w kategorii chłopców. Od tego momentu zdolny Kanadyjczyk nie odnosił sukcesów na zawodowych kortach, a w klasyfikacji ATP najwyżej był na 223. miejscu.
Peliwo, aktualnie 462. rakieta globu, był niedzielnym rywalem Kamila Majchrzaka w II rundzie eliminacji do turnieju Sparta Prague Open. Mecz zaczął się po myśli 19-letniego piotrkowianina, który szybko uzyskał przełamanie i w dziewiątym gemie pewnie zwieńczył seta.O losach drugiej partii zadecydował tie break, choć wcześniej panowie trzykrotnie odebrali sobie serwis. W rozgrywce tej Majchrzak nie wykorzystał przy stanie 6-4 dwóch meczboli, a seta zwieńczył... podwójnym błędem.

Niepowodzenie to nie wpłynęło jednak negatywnie na naszego reprezentanta. Notowany obecnie na 366. pozycji Polak zdobył w trzeciej odsłonie trzy breaki i po 140 minutach triumfował ostatecznie 6:3, 6:7(8), 6:0.

W poniedziałek Majchrzak zagra o miejsce w głównej drabince praskiego challengera, a jego przeciwnikiem będzie Francuz Axel Michon. Reprezentant Trójkolorowych zajmuje aktualnie w rankingu ATP 318. lokatę, ale w lipcu zeszłego roku był już 177.

Organizatorzy turnieju Sparta Prague Open rozlosowali w niedzielę drabinkę debla. Najwyżej rozstawioną parą będą Mateusz Kowalczyk i Igor Zelenay, a pierwszymi przeciwnikami Polaka i Słowaka zostali Marton Fucsovics i Ołeksandr Niedowiesow. Kowalczyk i Zelenay wygrali w tym roku razem zawody w Heilbronn oraz dotarli do finału imprezy w Prościejowie.