WTA Den Bosch: Niesamowita pogoń, obroniony meczbol i awans Urszuli Radwańskiej

Urszula Radwańska była o krok od porażki w finale eliminacji turnieju WTA International w Den Bosch, ale zdołała obronić meczbola w starciu z Ariną Rodionową i awansować do głównej drabinki.

Rafał Smoliński
W 2011 roku Urszula Radwańska i Arina Rodionowa spotkały się w II rundzie dużego turnieju ITF rozgrywanego na kortach twardych w Vancouver i wówczas krakowianka oddała rywalce zaledwie dwa gemy. W niedzielę obie panie zmierzyły się w eliminacjach do zawodów WTA International na trawnikach w Den Bosch, a stawką tego pojedynku było miejsce w głównej drabince imprezy Topshelf Open.
Spotkanie III rundy kwalifikacji holenderskich zawodów miało niesamowity przebieg. W pierwszym secie klasyfikowana obecnie na 271. miejscu w świecie reprezentantka Australii zdobyła od stanu 2:2 dwa przełamania i pewnie zwyciężyła 6:3. Rodionowa poszła za ciosem na początku drugiej partii, kiedy to wygrała pięć gemów z rzędu i była o krok od końcowego triumfu.Wówczas jednak sytuacja na korcie zmieniła się o 180 stopni. Tenisistka z antypodów nie była w stanie utrzymać własnego podania, w dziewiątym gemie zmarnowała meczbola i sześć kolejnych gemów padło łupem 24-letniej krakowianki. Australijka poprosiła o przerwę medyczną, jednak nie wyprowadziła ona Polki z równowagi. Radwańska zwyciężyła w tie breaku do 6, a w decydującym secie nie dała Rodionowej już żadnych szans i po 141 minutach wygrała 3:6, 7:6(6), 6:0.

Radwańska, podobnie jak w 2012 roku (dotarła wówczas aż do finału), awansowała do głównej drabinki turnieju w Den Bosch. Jej pierwszą rywalką będzie Annika Beck, która na kortach Rolanda Garrosa okazała się w tym roku lepsza od Agnieszki Radwańskiej i Pauli Kani. Nasza reprezentantka grała wcześniej z Niemką dwukrotnie i za każdym razem zwyciężała (Ismaning 2010, Miami 2013).

Notowana na 109. pozycji w rankingu WTA Ula Radwańska będzie jedyną Polką w zawodach, ponieważ Biało-Czerwone nie startują w deblu.