WTA Nottingham: Zarina Dijas wygrała batalię z Francescą Schiavone, porażka Lepchenko

Zarina Dijas pokonała Francescę Schiavone w I rundzie turnieju WTA International rozgrywanego na kortach trawiastych w Nottingham.

W II rundzie Rolanda Garrosa Francesca Schiavone (WTA 75) pokonała po niesamowitym boju Swietłanę Kuzniecową (10:8 w III secie). W tym jednym meczu mistrzyni Rolanda Garrosa 2010 wzniosła się na wyżyny swoich możliwości. W III rundzie Włoszka uznała wyższość Andreei Mitu. Na otwarcie sezonu na trawie niespełna 35-latka z Mediolanu udała się do Nottingham. We wtorek przegrała 6:7(5), 6:7(6) z Zariną Dijas (WTA 32).
W I secie Schiavone roztrwoniła prowadzenie 3:1 oraz 3-0 w tie breaku. W II partii wyszła na 4:2, a przy 6:5 zmarnowała piłkę setową. W trwającym godzinę i 56 minut spotkaniu obie tenisistki miały po 10 break pointów i wykorzystały po cztery. Włoszka zdobyła o siedem punktów więcej niż Dijas (87-80), ale pożegnała się z turniejem. Kolejną rywalką Kazaszki będzie Sachia Vickery (WTA 129), która pokonała 7:6(2), 7:5 Qiang Wang (WTA 109). Odpadła rozstawiona z numerem trzecim Varvara Lepchenko (WTA 37), która przegrała 6:4, 3:6, 1:6 z Monicą Niculescu (WTA 61). W trwającym dwie godziny i 10 minut meczu było 10 przełamań, z czego osiem na korzyść Rumunki. Kolejną jej rywalką będzie Olga Goworcowa (WTA 127), która oddała trzy gemy reprezentantce gospodarzy Katy Dunne (WTA 300). W ciągu 67 minut gry Białorusinka odparła sześć z siedmiu break pointów.

Casey Dellacqua (WTA 50) wygrała 7:5, 6:3 z Sesil Karatanczewą (WTA 95). Do II rundy awansowała reprezentantka gospodarzy Johanna Konta (WTA 147), która pokonała 6:3, 6:3 rozstawioną z numerem siódmym Magdalenę Rybarikovą (WTA 59). Kolejną przeciwniczką Brytyjki będzie Monica Puig (WTA 89), która zwyciężyła 7:6(5), 7:6(5) Lucie Hradecką (WTA 55). Portorykanka zaserwowała 10 asów oraz wykorzystała wszystkie trzy szanse na przełamanie rywalki.

Christina McHale (WTA 67) pokonała 6:4, 6:3 Jarmilę Gajdosovą (WTA 52). Australijka miała 10 break pointów i nie wykorzystał ani jednego. W II rundzie Amerykanka zagra z Agnieszką Radwańską, której w dwóch wcześniejszych meczach urwała łącznie trzy gemy.

Aegon Open Nottingham, Nottingham (Wielka Brytania)
WTA International, kort trawiasty, pula nagród 250 tys. dolarów
wtorek, 9 czerwca

I runda gry pojedynczej:

Zarina Dijas (Kazachstan, 2) - Francesca Schiavone (Włochy) 7:6(5), 7:6(6)
Casey Dellacqua (Australia, 6) - Sesil Karatanczewa (Bułgaria) 7:5, 6:3
Monica Niculescu (Rumunia) - Varvara Lepchenko (USA, 3) 4:6, 6:3, 6:1
Johanna Konta (Wielka Brytania, WC) - Magdaléna Rybáriková (Słowacja, 7) 6:3, 6:3
Christina McHale (USA) - Jarmila Gajdošová (Australia) 6:4, 6:3
Mónica Puig (Portoryko) - Lucie Hradecká (Czechy) 7:6(5), 7:6(5)
Sachia Vickery (USA, Q) - Qiang Wang (Chiny) 7:6(2), 7:5
Olga Goworcowa (Białoruś, Q) - Katy Dunne (Wielka Brytania, WC) 6:1, 6:2

WTA Nottingham: Efektowne wejście na trawę Agnieszki Radwańskiej, Polka w II rundzie

Czy Zarina Dijas awansuje do ćwierćfinału turnieju w Nottingham?