ATP Halle: Roger Federer bliski perfekcji, krecz Gaela Monfilsa

Roger Federer potrzebował tylko 64 minut, aby w ćwierćfinale turnieju ATP w Halle pokonać Floriana Mayera. Gael Monfils zaliczył groźny upadek na korcie i skreczował w meczu z Andreasem Seppim.

Marcin Motyka
Roger Federer jest na dobrej drodze ku ósmemu tytułowi w Halle. Szwajcar, który na inaugurację turnieju był o dwa punkty od porażki z Philippem Kohlschreiberem, rozkręca się z każdym kolejnym spotkaniem. W czwartek nie dał szans Florianowi Mayerowi, podwyższając bilans bezpośrednich konfrontacji z Niemcem na 5-0.
Pierwszy set piątkowego spotkania trwał niespełna 20 minut, a Federer wygrał go 6:0. W drugim Szwajcar nieco spuścił z tonu, poziom swojej gry podwyższył za to Mayer, który miał nawet przewagi w gemach serwisowych słynnego rywala, ale Maestro w najważniejszych momentach pokazywał pełnię swoich umiejętności. Ostatecznie o losach drugiej odsłony decydować musiał tie break, w którym najwyżej rozstawiony tenisista imprezy w Westfalii stracił tylko jeden punkt. - Cieszę się, że Florian uporał się z kontuzjami i z powrotem jest w tourze. Zagrałem dobrze, a tie break był w moim wykonaniu idealny - powiedział Federer po 64-minutowym zwycięstwie. W półfinale 33-latek z Bazylei zmierzy się z Ivo Karloviciem, z którym ma bilans 12-1, w tym 2-0 na trawie. W piątek oznaczony "ósemką" Chorwat wygrał 7:5, 6:7(8), 6:3 z Tomasem Berdychem i ustanowił rekord w liczbie asów zaserwowanych w jednym meczu rozgrywanym z formule do dwóch wygranych setów, posyłając ich 45. Gael Monfils w obecnym tygodniu zanotował kilka poślizgów na placu gry, ale ani jeden z nich nie był tak poważny, jak ten z piątkowego starcia z Andreasem Seppim, po którym wylądował na okalającej kort bandzie. Co więcej, Francuz nabawił się przy tym kontuzji i przy stanie 1:6, 0:1 poddał spotkanie.

Tym samym Seppi pierwszy raz w karierze awansował do półfinału Gerry Weber Open, a w pojedynku o finał zmierzy się z pogromcą Jerzego Janowicza, Keiem Nishikorim, z którym grał dotychczas trzykrotnie i wygrał jeden raz.