Wimbledon: Marcin Matkowski lepszy od Łukasza Kubota w "polskim" meczu miksta

Zdjęcie okładkowe artykułu: Na zdjęciu: Marcin Matkowski
Na zdjęciu: Marcin Matkowski

Marcin Matkowski i Jelena Wiesnina pokonali w III rundzie gry mieszanej Łukasza Kubota i Andreę Hlavackovą, awansując tym samym do ćwierćfinału Wimbledonu.

Pięciu polskich tenisistów i tenisistek zdecydowało się na start w grze mieszanej. W III rundzie pozostało już tylko dwóch naszych reprezentantów, którzy trafili na siebie, przez co jeden z nich musiał zostać wyeliminowany. [ad=rectangle]

Faworytami byli rozstawieni z numerem 3. Marcin Matkowski i Jelena Wiesnina. Jednak pierwszy set padł łupem Łukasza Kubota, który rzadko startuje w mikście, oraz Andrei Hlavackovej.

Druga odsłona trwała zaledwie 38 minut (całe spotkanie zakończyło się po 2h35'). Padły łącznie trzy przełamania, ale o jedno więcej na korzyść pary polsko-rosyjskiej. Rywale obronili dwa setbole, ale przy trzeciej okazji byli już bezradni.

Najbardziej zacięty był ostatni set, w którym nie mogło dojść do tie breaka i oba duety musiały walczyć na przewagi. W trzecim gemie Matkowski i Wiesnina nie wykorzystali dwóch break pointów, ta sztuka udała im się dopiero w 19. gemie. Choć Kubot i Hlavackova kolejnego gema zaczęli od 0-30 na returnie, cztery kolejne punkty padły łupem rozstawionych z numerem 3. tenisistów.

Zwycięzcy zagrają w ćwierćfinale z Martiną Hingis i Leandrem Paesem, którzy w dwóch setach pokonali Anastazję Rodionową i Artema Sitaka.

Wimbledon, Wimbledon (Wielka Brytania) Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród w mikście 368 tys. funtów środa, 8 lipca

III runda gry mieszanej:

Marcin Matkowski (Polska, 3) / Jelena Wiesnina (Rosja, 3) - Łukasz Kubot (Polska, 16) / Andrea Hlaváčková (Czechy, 16) 6:7(4), 6:4, 11:9

Czy Marcin Matkowski i Jelena Wiesnina awansują do półfinału miksta?