WTA Bukareszt: Sara Errani rozpoczęła od zwycięstwa, Polona Hercog pożegnała Terezę Smitkovą

Najwyżej rozstawiona w turnieju WTA International na kortach ziemnych w Bukareszcie Sara Errani awansowała w poniedziałek do II rundy. Porażki doznała oznaczona szóstym numerem Tereza Smitkova.

Rafał Smoliński
Sara Errani została rozstawiona z "jedynką", ponieważ mistrzowskiego tytułu nie zdecydowała się bronić faworytka gospodarzy, Simona Halep. W poniedziałek Włoszka potrzebowała 102 minuty, aby pokonać Turczynkę Caglę Buyukakcay 6:2, 7:6(2). Na drodze reprezentantki Italii do ćwierćfinału stanie albo Ukrainka Kateryna Bondarenko, albo Izraelka Shahar Peer.
Oznaczona szóstym numerem w Bukareszcie Tereza Smitkova pożegnała się w poniedziałek z rumuńską mączką. Pogromczynią Czeszki okazała się Polona Hercog, która po 87 minutach triumfowała 6:2, 7:5. 24-letnia Słowenka w II rundzie spotka się ze zdolną zawodniczką gospodarzy, Patricią Marią Tig. Grająca z dziką kartą Rumunka skorzystała na tym, że przy stanie 6:4, 3:1 wycofała się z dalszej rywalizacji Hiszpanka Silvia Soler-Espinosa.

Jako czwarta awans do II rundy uzyskała w poniedziałek urodzona w Gruzji Anna Tatiszwili. Reprezentująca barwy USA tenisistka pokonała Szwajcarkę Stefanie Vögele 6:4, 7:5. Trzystopniowe eliminacje zawodów w Bukareszcie udanie przeszły Rumunka Cristina Dinu, Chorwatka Petra Martić, Węgierka Reka-Luca Jani i Rosjanka Daria Kasatkina.

BRD Bucharest Open, Bukareszt (Rumunia)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów
poniedziałek, 13 lipca

I runda gry pojedynczej:

Sara Errani (Włochy, 1) - Çağla Büyükakçay (Turcja) 6:2, 7:6(2)
Polona Hercog (Słowenia) - Tereza Smitková (Czechy, 6) 6:2, 7:5
Anna Tatiszwili (USA) - Stefanie Vögele (Szwajcaria) 6:4, 7:5
Patricia Maria Țig (Rumunia, WC) - Silvia Soler Espinosa (Hiszpania) 6:4, 3:1 i krecz

WTA Bastad: Samantha Stosur rozgromiła rywalkę, Mona Barthel rozpoczęła obronę tytułu