Challenger Poznań: Niesamowity mecz Albota z Krstinem. Turniejowa "jedynka" zagra z "trójką"

Radu Albot i Pedja Krstin stoczyli nieprawdopodobny bój w ćwierćfinale turnieju Poznań Open. Do półfinału awansowali także Pablo Carreno i Lucas Pouille.

Karolina Konstańczak
Najciekawszym pojedynkiem piątkowych zmagań okazała się konfrontacja Radu Albota z Pedją Krstinem, która trwała równo trzy godziny. Serb wygrał pierwszego seta 6:3, natomiast w drugim objął prowadzenie 4:1 i wydawało się, że to jego nazwisko wpisane zostanie do kolejnego etapu poznańskiego challengera. Mołdawianin jednak ani myślał się poddać i walczył o każdą pojedynczą piłkę, doprowadzając do tie breaka, w którym triumfował 12-10. Dodatkowa rozgrywka trwała blisko 15 minut.
Krstin poprosił o przerwę medyczną, zmagając się z problemami z plecami, ale nie zamierzał się poddać i odrobił stratę podania w trzecim secie, doprowadzając do rezultatu 3:4. Ostatecznie o losach całego meczu zadecydował tie break, w którym triumfował Albot i to on zaprezentuje się w półfinale turnieju Poznań Open. - Jestem naprawdę zmęczony - powiedział po meczu Krstin - Myślę, że w drugim secie zmarnowałem okazję, aby wygrać całe spotkanie. Walczyłem jednak do samego końca i jestem zadowolony. Wydaje mi się, że druga partia była decydująca - dodał.

Rywalem mołdawskiego tenisisty będzie Adam Pavlasek, który odrobił stratę seta i pokonał Pere Ribę. Czech wyrównał wynik z ubiegłego roku, bowiem również zameldował się w półfinale poznańskich zmagań.

- Cieszę się, że udało mi się powtórzyć osiągnięcie z ubiegłego sezonu, ponieważ broniłem punktów za półfinał - powiedział Pavlásek. -  Wykonałem plan minimum - dodał.

W drugiej połówce spotka się dwóch wysoko rozstawionych tenisistów. Występujący z "jedynką" przy nazwisku Pablo Carreno w dwóch setach pokonał Jana Satrala, natomiast Lucas Pouille okazał się lepszy od Andre Ghema. Ten pojedynek również rozstrzygnął się w dwóch odsłonach.