WTA Bad Gastein: Porażka Katarzyny Piter w finale eliminacji

Katarzyna Piter nie zagra w turnieju głównym w austriackim Bad Gastein. Polka przegrała w finale eliminacji z Maryną Zaniewską.

Karolina Konstańczak
Katarzyna Piter, która zajmuje obecnie 202. miejsce w kobiecym zestawieniu, w ostatnim czasie nie radzi sobie zbyt dobrze. Polka przegrała w początkowych fazach czterech kolejnych turniejów rangi ITF, natomiast w eliminacjach do zeszłotygodniowej imprezy WTA w Bukareszcie okazała się słabsza od Terezy Martincovej. Z Rumunii Polka przeniosła się do Austrii, gdzie wzięła udział w kwalifikacjach.
Piter musiała wygrać dwa spotkania, aby zapewnić sobie miejsce w turnieju główym w Bad Gastein. W I rundzie eliminacji nasza reprezentantka pokonała w trzech setach Alexę Glatch i jej nazwisko wpisano w drabince obok Maryny Zaniewskiej. 21-letnia Ukrainka jest notowana obecnie na 133. pozycji, a w ostatnim czasie udało jej się przejść pomyślnie kwalifikacje w Bastad i awansować do II rundy, w której odjechała na "rowerze" w starciu z Moną Barthel.

Polka rozpoczęła spotkanie od przełamania, jednak szybko oddała pola rywalce i po chwili przegrywała 1:3, tracąc dwa podania z rzędu. Choć Piter błyskawicznie odrobiła straty i doprowadziła do rezultatu 2:3, to już do końca seta w ani jednym z gemów nie zdołała wygrać więcej niż dwóch punktów i po 39 minutach przegrała 2:6.

W drugim secie poznanianka miała swoje szanse, ale nie potrafiła ich wykorzystać. Reprezentantka Polski najpierw prowadziła 2:0, a chwilę później miała break pointa na 3:2. Ostatecznie jednak po popełnieniu podwójnego błędu przegrywała 3:5. Powszechnie wiadomo, że w kobiecym cyklu serwis nie odgrywa aż takiej roli, co w męskim. Piter z utratą jednego punktu odrobiła stratę, ale przy swoim podaniu, za pomocą którego mogła doprowadzić do remisu, zawiodła. Po godzinie i 34 minutach poznanianka przegrała z rywalką 2:6, 4:6 i nie zagra w turnieju głównym w Bad Gastein.

Nürnberger Gastein Ladies, Bad Gastein (Austria)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. euro
poniedziałek, 20 lipca

finał eliminacji gry pojedynczej
:

Maryna Zaniewska (Ukraina, 5) - Katarzyna Piter (Polska) 6:2, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)