Siostry Radwańskie w Dubaju: Urszula przegrywa z Sugiyamą / Agnieszka gromi

Urszula Radwańska przegrała z rozstawioną z siódemką Japonką Ai Sugiyamą w drugiej rundzie eliminacji do turnieju WTA w Dubaju (z pulą nagród 1,5 mln dol.). Swój pierwszy mecz wygrała natomiast jej starsza siostra - Agnieszka Radwańska.

Jarosław Kowal

Agnieszka, która w eliminacjach jest najwyżej rozstawioną tenisistką, rozgromiła urodzoną na Ukrainie, sklasyfikowaną w rankingu WTA na 170. miejscu Brytyjkę Elenę Baltachę, oddając jej trzy gemy w ciągu zaledwie 52 minut gry. 18-letnia krakowianka zaprezentowała całkiem przyzwoity serwis. Swojej 6 lat starszej rywalce po pierwszym podaniu pozwoliła wygrać tylko 4 z 29 piłek.

W drugiej rundzie eliminacji najlepsza polska tenisistka sprawdzi umiejętności grającej z dziką kartą Evy Hrdinovej, Czeszki lokującej się w światowym rankingu tenisistek na 179. pozycji. Dodajmy, że będzie to już drugie starcie obu tenisistek. W 2005 roku Radwańska w trzech setach ograła swoją czeską rywalkę.

W przeciwieństwie do Agnieszki, faworytką swojego niedzielnego spotkania nie była Urszula Radwańska. Młodsza z sióstr, po dwugodzinnej walce, po wczorajszym pewnym zwycięstwie nad Węgierką Kirą Nagy, dziś uległa Ai Sugiyamie z Japonii (41. WTA) 6:3, 7:6(4).