Słowacki tenisista, były sparingpartner Rogera Federera, zdyskwalifikowany na dwa lata

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Ivo Klec przez dwa lata nie będzie mógł uczestniczyć w turniejach rozgrywanych pod egidą ITF i ATP. To efekt kary wymierzonej w piątek przez Międzynarodową Federację Tenisową.

W tym artykule dowiesz się o:

Powodem dyskwalifikacji 34-letniego Ivo Kleca był brak współpracy z Tennis Integrity Unit. TIU jest organem funkcjonującym przy Międzynarodowej Federacji Tenisowej (ITF), a jego celem jest monitorowanie ryzyka korupcji w tenisie. [ad=rectangle] Reprezentant Słowacji został zdyskwalifikowany na dwa lata, a do tego będzie musiał zapłacić 10 tys. dolarów kary. W oficjalnym komunikacie wydanym przez TIU brak jakichkolwiek szczegółowych informacji na temat przyczyn tej decyzji. Wielce prawdopodobne jest, że tenisista z Bratysławy postanowi zakończyć karierę.

Klec przeszedł na zawodowstwo w 1999 roku, a najwyżej notowany w rankingu ATP był na 184. pozycji (sierpień 2006). Słowak ma na koncie 14 tytułów rangi ITF w singlu, natomiast w deblu wygrał 13 futuresów i dwa challengery. W 2010 roku sięgnął razem z Artemem Smirnowem po trofeum w turnieju Bytom Open.

Klasyfikowany obecnie na 324. miejscu w świecie Klec to dobry znajomy Rogera Federera i jego żony Mirki. Słowak wielokrotnie pełnił rolę sparingpartnera utytułowanego Szwajcara i to właśnie on polecił Maestro z Bazylei do wspólnych treningów Michała Przysiężnego w grudniu 2010 roku.

Źródło artykułu:
Komentarze (4)
avatar
MichalInator
22.08.2015
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
To dokładnie z jakiego powodu go wyrzucili? Zbanowany na 2 lata w wieku 33 lat to faktycznie, jak napisali, prawdopodobnie koniec kariery. Lol, gdzie indziej mógłby grać jeśli nie w rozgrywkach Czytaj całość
avatar
Mossad
22.08.2015
Zgłoś do moderacji
0
1
Odpowiedz
1/3 grajkow trzeba by wypieprzyc....w tenisie sprzedaje sie na potege , jest najlatwiej. Nie ma swietosci nawet w WS a co dopiero ITF czy Chele. Swoja droga slabiutko dziala ta organizacja.  
avatar
erefka
22.08.2015
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
"Były sparingpartner Rogera Federera" - zabrzmiało groźnie!  
avatar
Kike
22.08.2015
Zgłoś do moderacji
0
1
Odpowiedz
Często grał w Polsce.. Za duża wydaje mi się ta kara, zresztą tak naprawdę nie wiem o co chodzi z tym TIU.