Challenger Szczecin: Dzikie karty rozdane, ostatnia czeka na uczestnika US Open

Organizatorzy odsłonili karty przed zbliżającą się 23. edycją turnieju Pekao Szczecin Open. Znani są już trzej tenisiści, którzy wystąpią ze specjalnymi przepustkami.

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik

Pekao Szczecin Open to nie tylko najstarszy turniej rozgrywany w Polsce, ale także największy. Odkąd z kalendarza zniknęła impreza ATP w Sopocie, challenger w Szczecinie jest najważniejszy w naszym kraju.

W tym roku swój udział potwierdzili między innymi obrońca tytułu Dustin Brown, a także Hiszpanie: Nicolás Almagro i Pablo Carreno, który okazał się najlepszy w lipcu podczas imprezy w Poznaniu.

W czwartek podczas konferencji prasowej dyrektor turnieju wyjawił tenisistów, którzy otrzymają specjalne przepustki. Będą to Kamil Majchrzak, Paweł Ciaś oraz Niemiec Oscar Otte.

- O ile żaden z graczy reprezentacji nie dozna kontuzji, Majchrzak zostanie zwolniony z gry w Pucharze Davisa i wystąpi w Szczecinie. Ciaś wywalczył sobie przepustkę do turnieju głównego, ponieważ wygrał tegoroczne mistrzostwa Polski, a my w nadchodzących latach właśnie tak chcemy nagradzać złotych medalistów krajowych rozgrywek. Trzecią "dziką kartę" przyznaliśmy Oscarowi Otte, ponieważ tak umówiliśmy się wcześniej z Dustinem Brownem. Czwarta przepustka do turnieju głównego pozostanie niespodzianką przynajmniej do poniedziałku - wyjaśnił Krzysztof Bobala.

Tenisista, który potwierdził udział, wciąż występuje w US Open, jest graczem z Top 50, więc wedle regulaminu będzie musiał otrzymać dziką kartę, żeby zagrać w Szczecinie.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×