US Open: Andrea Hlavackova i Łukasz Kubot nie wystąpią w finale

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Andrea Hlavackova i Łukasz Kubot nie awansowali do finału gry mieszanej wielkoszlemowego US Open 2015. W środowym pojedynku lepsza okazała się para Bethanie Mattek-Sands i Sam Querrey.

Pierwotnie pojedynek Łukasza Kubota i Andrei Hlavackovej z parą Bethanie Mattek-Sands i Sam Querrey miał się odbyć jako czwarty w kolejności na Louis Armstrong Stadium, ale opady deszczu pokrzyżowały plany organizatorom. Po ponad godzinnej przerwie mecz ten przeniesiono na kort numer 5, na którym reprezentanci gospodarzy w 59 minut odnieśli pewne zwycięstwo.

Querrey przystąpił do półfinałowego starcia uskrzydlony sukcesem w deblu, gdyż w środę awansował razem ze swoim przyjacielem Steve'em Johnsonem do półfinału międzynarodowych mistrzostw USA. W mikście wspólnie z Mattek-Sands jest już w finale i trzeba przyznać, że Amerykanie znakomicie rozumieją się na korcie.

W premierowej odsłonie Querrey i Mattek-Sands tylko raz musieli bronić się przed stratą serwisu, a sami decydujący cios zadali w 10. gemie, w którym uzyskali przełamanie ze stanu 40-0. W drugim secie doszło przy 3:2 dla Amerykanów do trzech breaków z rzędu, co pozwoliło faworytom gospodarzy zwieńczyć pojedynek własnym podaniem w dziewiątym gemie.

O triumf w turnieju miksta wielkoszlemowego US Open 2015 Mattek-Sands i Querrey powalczą w piątek z oznaczoną czwartym numerem szwajcarsko-hinduską parą Martina Hingis i Leander Paes, która pokonała w środę 6:2, 7:5 rozstawionych z "dwójką" Tajwankę Yung-Jan Chan i Rohana Bopannę z Indii.

US Open, Nowy Jork (USA) Wielki Szlem, kort twardy (Decoturf), pula nagród w mikście 500 tys. dolarów środa, 9 września półfinał gry mieszanej:

Bethanie Mattek-Sands (USA) / Sam Querrey (USA) - Andrea Hlaváčková (Czechy) / Łukasz Kubot (Polska) 6:4, 6:3

Źródło artykułu: