US Open: Półfinały kobiet przełożone na piątek

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Dubreuil Corinne
Newspix / Dubreuil Corinne
zdjęcie autora artykułu

Półfinały singla kobiet US Open miały odbyć się w nocy z czwartku na piątek czasu polskiego. Z powodu niekorzystnych warunków sesja wieczorna została odwołana.

W piątek rozegrane zostaną zarówno półfinały singla kobiet, jak i mężczyzn. Z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych czwartkowa sesja nocna została anulowana. O godz. 1:00 czasu polskiego na Arthur Ashe Stadium miały się pojawić Serena Williams i Roberta Vinci. Jako drugi w kolejności zaplanowany był mecz Simony Halep i Flavii Pennetty.

W czwartek mecze na Louis Armstrong Stadium (gra podwójna, dwa półfinały mężczyzn i jeden kobiet) rozpoczęły się z ponad godzinnym opóźnieniem. Wieczorem w Nowym Jorku ma już intensywnie padać i organizatorzy po godz. 15:00 (21:00 czasu polskiego) zdecydowali się odwołać sesję nocną, jedyną jaka tego dnia miała się odbyć, na Arthur Ashe Stadium.

W piątek półfinały singla kobiet rozegrane zostaną od godz. 17:00 czasu polskiego. Od godz. 23:00 o finał walczyć będą mężczyźni (Novak Djoković - Marin Cilić i Roger Federer - Stan Wawrinka).

Plan gier 12. dnia wielkoszlemowego US Open 2015:

Arthur Ashe Stadium:

od godz. 17:00 czasu polskiego Flavia Pennetta (Włochy, 26) - Simona Halep (Rumunia, 2) Serena Williams (USA, 1) - Roberta Vinci (Włochy)

od godz. 23:00 czasu polskiego Novak Djoković (Serbia, 1) - Marin Čilić (Chorwacja, 9) Stan Wawrinka (Szwajcaria, 5) - Roger Federer (Szwajcaria, 2)

Źródło artykułu: