WTA Quebec City: Paula Kania w głównej drabince, Mirjana Lucić-Baroni broni mistrzostwa

Paula Kania jako jedyna Polka wystąpi w halowym turnieju rangi WTA International rozgrywanym na kortach dywanowych w kanadyjskim Quebec City.

Rafał Smoliński

22-letnia Paula Kania długo znajdowała się na liście tenisistek oczekujących do turnieju głównego, ale dzięki wycofaniu się kilku zawodniczek uniknęła ostatecznie eliminacji. W I rundzie sosnowiczanka wylosowała oznaczoną ósmym numerem An-Sophie Mestach. Polka mierzyła się wcześniej ze zdolną Belgijką dwukrotnie i wygrała jeden mecz. W 2013 roku była górą w zawodach ITF w Doniecku, natomiast sezon później przegrała w kwalifikacjach do imprezy WTA we Florianopolis.

Jeśli Kania zwycięży Mestach, to w II rundzie czeka ją starcie albo z Czeszką Barborą Krejcikovą, albo Bułgarką Sesil Karatanczewą. W ewentualnym ćwierćfinale łatwo nie będzie, gdyż na drodze naszej reprezentantki mogą już stanąć m.in. rozstawiona z "trójką" Niemka Mona Barthel czy zdolna Łotyszka Jelena Ostapenko.

Największą gwiazdą turnieju w Quebec City będzie Amerykanka Madison Keys, która otrzymała od organizatorów dziką kartę. Z "dwójką" zaprezentuje się broniąca tytułu Mirjana Lucić-Baroni. Chorwatka pokonała w zeszłorocznym finale faworyzowaną Venus Williams. W gronie uczestniczek jest także mistrzyni z 2010 roku, Austriaczka Tamira Paszek, oraz finalistka z sezonu 2012, Czeszka Lucie Hradecka.

Turniej główny rusza w poniedziałek, a w sobotę rozpoczną się dwustopniowe kwalifikacje. Polki w eliminacjach nie startują.

Czy Paula Kania pokona An-Sophie Mestach?