WTA Quebec City: Bardzo udany dzień Pauli Kani, Polka w ćwierćfinale debla

Paula Kania i Maria Irigoyen awansowały do ćwierćfinału gry podwójnej halowego turnieju WTA w Quebec City po zwycięstwie nad Julią Boserup i Nicole Gibbs.

Kacper Kowalczyk

Do meczu I rundy gry podwójnej Paula Kania i Maria Irigoyen przystępowały w różnych nastrojach. Kilka godzin wcześniej sosnowiczanka awansowała do 1/8 finału singla, co nie udało się jej partnerce deblowej. Argentynka powetowała sobie jednak straty i wraz z Polką odniosły cenne zwycięstwo.

Para polsko-argentyńska wyszła na kort z lekką przewagą psychologiczną, bowiem nie był to ich pierwszy wspólny występ. W lipcu doszły do finału zawodów we Florianopolis. Dla Nicole Gibbs i Julii Boserup był to debiut w profesjonalnym turnieju.

We wtorkowym spotkaniu były zaledwie dwa przełamania, następujące w połowie I i II seta, co przy skrzętnie utrzymywanym serwisie przez Kanię i Irigoyen uniemożliwiło walkę o zwycięstwo w 75-minutowym pojedynku.

Rozstawione z numerem trzecim Polka i Argentynka o półfinał zmierzą się z lepszymi z meczu I rundy pomiędzy Jacqueline Cako i Louisą Chirico a Mandy Minellą i Jeleną Ostapenko.

Coupe Banque Nationale, Quebec City (Kanada)
WTA International, kort dywanowy w hali, pula nagród 250 tys. dolarów
wtorek, 15 września

I runda gry podwójnej:

Paula Kania (Polska, 3) / María Irigoyen (Argentyna, 3) - Nicole Gibbs (USA) / Julia Boserup (USA) 6:4, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)

Czy Paula Kania i Maria Irigoyen awansują do półfinału debla turnieju WTA w Quebec City?