WTA Quebec City: Annika Beck w ćwierćfinale, Jelena Ostapenko rywalką Pauli Kani

Niemka Annika Beck wyeliminowała Czeszkę Andreę Hlavackovą w II rundzie turnieju WTA International w Quebec City. Do ćwierćfinału awansowała Łotyszka Jelena Ostapenko.

Annika Beck (WTA 57) w kanadyjskiej imprezie gra po raz drugi. Trzy lata temu w II rundzie przegrała z Kristiną Mladenović. Tym razem Niemka walczyć będzie o półfinał. Awans do ćwierćfinału dało jej pokonanie 6:4, 6:4 Andrei Hlavackovej (WTA 152). W trwającym 86 minut spotkaniu Czeszka zaserwowała siedem asów, ale też cztery razy dała się przełamać, a sama wykorzystała tylko dwa z dziewięciu break pointów. W I secie Beck wróciła z 1:3. Niemka awansowała do czwartego ćwierćfinału w sezonie w głównym cyklu (po Den Bosch, Bad Gastein i Florianópolis).

Jelena Ostapenko (WTA 101) wygrała 3:6, 6:2, 7:6(3) z Jessicą Pegulą (WTA 177). 18-letnia Łotyszka w II secie przegrywała 1:4 z podwójnym przełamaniem. Najpierw zbliżyła się na 3:4, a następnie z 3:5 wyrównała na 5:5, by po chwili oddać podanie. Pegula po raz drugi nie wykorzystała serwisu na mecz. W tie breaku Ostapenko od 2-3 zdobyła pięć punktów z rzędu.

W trwającym godzinę i 54 minuty spotkaniu Ostapenko popełniła 11 podwójnych błędów i sześć razy dała się przełamać. Łotyszka wykorzystała siedem z 10 break pointów i zdobyła w sumie o trzy punkty więcej od Peguli (100-97). Amerykanka w poprzedniej rundzie wyeliminowała Nicole Gibbs po obronie trzech piłek meczowych. Pegula przez ponad 1,5 roku walczyła z kontuzją prawego kolana. W I rundzie tegorocznego US Open pokonała ona Alison van Uytvanck, ćwierćfinalistkę Rolanda Garrosa 2015, i odniosła pierwsze w karierze zwycięstwo w głównym cyklu.

Ostapenko w tym sezonie wsławiła się rozbiciem Carli Suarez, ówczesnej dziewiątej rakiety globu, w I rundzie Wimbledonu. W II rundzie US Open wygrała do zera seta z Sarą Errani, ale zeszła z kortu pokonana. W piątek dojdzie do konfrontacji dwóch tenisistek, które w ćwierćfinale zawodów głównego cyklu zagrają po raz pierwszy. 18-latka z Rygi zmierzy się z Paulą Kanią (WTA 150).

Z powodu kontuzji lewego nadgarstka z turnieju wycofała się rozstawiona z numerem pierwszym Madison Keys (WTA 18). Do głównej drabinki weszła Nadia Kiczenok (WTA 250), która uległa 2:6, 4:6 Annie Tatiszwili (WTA 102). Reprezentantka USA w II secie wróciła z 0:2. W trwającym 75 minut spotkaniu zaserwowała pięć asów oraz zgarnęła 20 z 26 punktów przy swoim pierwszym podaniu i 17 z 26 przy drugim serwisie Ukrainki.

Coupe Banque Nationale, Quebec City (Kanada)