WTA Kanton: Urszula Radwańska przerwała passę porażek i awansowała do II rundy!

Urszula Radwańska nie miała większych problemów w meczu otwarcia w Kantonie i w dwóch setach pokonała Qiang Wang. W II rundzie czeka ją jednak zdecydowanie trudniejsze zadanie.

Karolina Konstańczak

Urszula Radwańska, 91. obecnie tenisistka świata, od finału na kortach w Stambule radziła sobie bardzo słabo. Krakowianka odpadła już w I rundzie kwalifikacji w imprezach w Toronto, Cincinnati i New Haven oraz w meczu otwarcia US Open. Po krótkiej przerwie młodsza z sióstr postanowiła spróbować swoich sił w zmaganiach w Kantonie, w których nie musiała bić się w eliminacjach o miejsce w drabince głównej. W meczu otwarcia Polka zmierzyła się z Qiang Wang.

Reprezentantka Chin zajmuje obecnie 111. miejsce w kobiecym zestawieniu, a awans do drabinki głównej wywalczyła sobie dzięki dobrej postawie w kwalifikacjach. Obie tenisistki jeszcze nigdy wcześniej nie miały okazji rywalizować ze sobą na światowych kortach. Wtorkowe spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęła Radwańska, która w czwartym gemie odebrała podanie swojej niżej notowanej rywalce i odskoczyła na 3:1. Chociaż Polka błyskawicznie oddała przewagę, to po chwili znów wysunęła się na prowadzenie 4:2. Krakowianka zdołała dowieźć wypracowane przełamanie do końca seta, ale w samej końcówce napotkała na swojej drodze spore problemy, bowiem dopiero po obronie trzech break pointów z rzędu mogła odetchnąć z ulgą.

W drugiej partii to również krakowianka jako pierwsza przełamała rywalkę i objęła prowadzenie 3:2. Jak się okazało, Polka zdobyła również wszystkie pozostałe gemy, choć niektóre były dość wyrównane. Po godzinie i 22 minutach nasza reprezentantka wygrała 6:3, 6:2 i przerwała passę porażek.

W II rundzie chińskich zmagań Polkę czeka spore wyzwanie, bowiem po przeciwnej stronie siatki stanie albo Swietłana Kuzniecowa, albo Daniela Hantuchova.