Challenger Rzym: Udane otwarcie pary Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk

Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk udanie rozpoczęli zmagania w turnieju ATP Challenger Tour na kortach ziemnych w Rzymie.

Rafał Smoliński
Mateusz Kowalczyk / Na zdjęciu: Mateusz Kowalczyk

Polska para po raz drugi w obecnym sezonie zdecydowała się na wspólny start. W Szczecinie Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk dotarli do półfinału i na tym etapie zatrzymali ich Federico Gaio i Alessandro Giannessi.

Włosi będą rywalami Polaków w środowym ćwierćfinale imprezy BFD Energy Challenger, ponieważ we wtorek Bednarek i Kowalczyk pokonali w I rundzie Salvatore Caruso i Matteo Volante 6:3, 6:4.

Mecz trwał zaledwie 58 minut, w ciągu których Biało-Czerwoni ani razu nie musieli bronić się przed stratą serwisu. Bednarek i Kowalczyk przełamali podanie tenisistów gospodarzy w czwartym gemie pierwszego seta i trzecim gemie drugiej odsłony.

BFD Energy Challenger, Rzym (Włochy)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 42,5 tys. euro
wtorek, 29 września

I runda gry podwójnej
:

Tomasz Bednarek (Polska, 4) / Mateusz Kowalczyk (Polska, 4) - Salvatore Caruso (Włochy) / Matteo Volante (Włochy) 6:3, 6:4