WTA Wuhan: Petra Kvitova nie obroni tytułu, Czeszka pokonana przez Robertę Vinci

Czeszka Petra Kvitova przegrała z Włoszką Robertą Vinci w III rundzie turnieju WTA Premier 5 w Wuhanie (Chiny). Do ćwierćfinału awansowała Amerykanka Venus Williams.

W ubiegłym sezonie Petra Kvitova (WTA 4) wygrała pierwszą edycję turnieju w Wuhanie. Tym razem Czeszka odpadła w III rundzie po porażce 6:7(3), 2:6 z Robertą Vinci (WTA 18). Finalistka tegorocznego US Open w I secie wróciła z 0:4. W ciągu 1,5 godziny gry Włoszka wykorzystała cztery z sześciu break pointów i wyszła na prowadzenie 3-2 w bilansie meczów z Kvitovą. Vinci odniosła drugie w sezonie zwycięstwo nad tenisistką z czołowej 10 rankingu. W półfinale US Open wyeliminowała Serenę Williams.

Garbine Muguruza (WTA 8) pokonała 4:6, 6:1, 6:0 Anę Ivanović (WTA 9). Hiszpanka wykorzystała siedem z 15 break pointów. Naliczono jej 29 kończących uderzeń i 23 niewymuszone błędy. Serbka trwający 94 minuty mecz zakończyła z 20 piłkami wygranymi bezpośrednio i 30 pomyłkami na koncie. Muguruza dwa spotkania z rzędu wygrała po raz pierwszy od Wimbledonu, w którym osiągnęła finał.

W poniedziałek Muguruza awansuje z 11. miejsca do czołowej ósemki na liście kwalifikacyjnej do Mistrzostw WTA. Hiszpanka jednak kompletnie się w tej kwestii nie orientuje. - Nie mam pojęcia, nie wiem jak to wygląda - powiedziała finalistka Wimbledonu, gdy ją zapytano o jej szanse gry w Singapurze. - Nie wiem jakie są różnice punktowe. Jeśli tam wystąpię, będzie świetnie, a jeśli nie, również będzie dobrze. Nie mam obsesji na punkcie Singapuru. Gram dobrze. Staram się podążać w odpowiednim kierunku, ale chcę zachować spokój.

W ćwierćfinale Hiszpanka zagra z Anną Schmiedlovą (WTA 29), która oddała sześć gemów Kristinie Mladenović (WTA 27), ćwierćfinalistce tegorocznego US Open. W I secie Francuzka z 0:4 wyrównała na 4:4, ale osiem z 10 kolejnych gemów padło łupem Słowaczki. Schmiedlová osiągnęła drugi w sezonie, i zarazem w karierze, ćwierćfinał turnieju rangi Premier 5 (po Cincinnati). Z Muguruzą przegrała dwa wcześniejsze mecze, w ubiegłym sezonie w Australian Open i Rolandzie Garrosie.

Venus Williams (WTA 24) pokonała 6:3, 6:4 Carlę Suarez (WTA 10) i wyrównała na 3-3 bilans meczów z Hiszpanką. Amerykanka zaserwowała pięć asów i zgarnęła 31 z 38 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Dla Suárez to dziewiąty z rzędu turniej, w którym nie była w stanie przejść dwóch rund (w Wuhanie miała wolny los). Ostatni ćwierćfinał osiągnęła w czerwcu w Birmingham. Williams w drodze do ćwierćfinału wyeliminowała dwie tenisistki z czołowej 10, oprócz Hiszpanki również Agnieszkę Radwańską.

Dongfeng Motor Wuhan Open, Wuhan (Chiny)