WTA Hongkong: Wygrana Moniki Puig, Jarosława Szwiedowa lepsza od Jarmili Gajdosovej

Portorykanka Monica Puig pokonała w dwóch setach reprezentantkę Tajlandii Luksikę Kumkhum w I rundzie turnieju WTA International w Hongkongu.

Monica Puig (WTA 92) w Hongkongu gra po raz drugi. W poniedziałek wygrała 6:1, 6:2 z Luksiką Kumkhum (WTA 192) i wyrównała swój ubiegłoroczny rezultat. W trwającym 65 minut spotkaniu wykorzystała siedem z 14 break pointów oraz zdobyła 20 z 24 punktów przy drugim podaniu rywalki. Dwa lata temu Portorykanka doszła do III rundy Rolanda Garrosa i 1/8 finału Wimbledonu. W ubiegłym sezonie w Strasburgu wywalczyła pierwszy tytuł w głównym cyklu. Kumkhum najbardziej znana jest z pokonania Petry Kvitovej w I rundzie Australian Open 2014. Reprezentantka Tajlandii może się pochwalić ćwierćfinałem w Kuala Lumpur (2013) i półfinałem w Osace (2014).

Jarosława Szwiedowa (WTA 84) obroniła cztery break pointy i pokonała 6:4, 6:4 Jarmilę Gajdosovą (WTA 100). Kazaszka w każdym secie przełamała rywalkę po razie. Zaserwowała osiem asów i zdobyła 27 z 36 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Szwiedowa to dwukrotna ćwierćfinalistka Rolanda Garrosa (2010, 2012).

Lara Arruabarrena (WTA 87) wygrała 6:4, 6:3 z Iriną Falconi (WTA 65). W ciągu 73 minut Hiszpanka wykorzystała cztery z sześciu break pointów i zgarnęła 32 z 46 punktów przy swoim pierwszym podaniu. W tym roku pokonała ona dwa razy Samanthę Stosur i raz Sabinę Lisicką. Osiągnęła półfinały w Norymberdze i Bastad oraz ćwierćfinał w Marrakeszu. Trzy lata temu w Bogocie Arruabarrena wywalczyła do tej pory jedyny singlowy tytuł w głównym cyklu.

Anastazja Rodionowa (WTA 255) pokonała 6:4, 7:5 Irinę Ramialison (WTA 293). W ciągu 93 minut reprezentantka Australii obroniła osiem z 11 break pointów, a sama wykorzystała pięć z sześciu szans na przełamanie. Już w 2002 roku doszła ona do półfinału w Quebec City, a w 2006 zadebiutowała w czołowej 100. Ostatni singlowy ćwierćfinał w głównym cyklu osiągnęła w 2011 roku w Linzu. W deblu wywalczyła dziewięć tytułów, a w ubiegłym sezonie wspólnie z Ałłą Kudriawcewą wystąpiła w Mistrzostwach WTA. Dla Ramialison był to debiut w WTA Tour w singlu.

Prudential Hong Kong Tennis Open, Hongkong (Chiny)