ATP Moskwa: Sousa znów nie sprostał Gimeno, Gabaszwili rywalem Troickiego

W poniedziałek rozegrano trzy mecze I rundy halowego turnieju ATP World Tour 250 w Moskwie. W najbardziej interesującym pojedynku Daniel Gimeno w trzech setach pokonał Joao Sousę.

Rafał Smoliński

W 2013 roku Daniel Gimeno i João Sousa spotkali się na mączce w chilijskim Vina del Mar i Hiszpan potrzebował trzech partii do zwycięstwa. W poniedziałek było podobnie, choć twarde korty w Moskwie zdawały się faworyzować Portugalczyka.

O losach premierowej odsłony zadecydował tie break, ale w drugim secie lepszy o jedno przełamanie był Sousa. Oznaczony "siódemką" tenisista nie poszedł jednak za ciosem w decydującej partii i po 131 minutach Gimeno triumfował 7:6(2), 4:6, 7:5.

Dwóch Rosjan zaprezentowało się w poniedziałek w turnieju singla i obaj uzyskali awans do II rundy. Najpierw były czołowy junior świata, Andriej Kuzniecow, pokonał 6:3, 6:2 Mołdawianina Radu Albota. Z kolei w meczu dnia mieszkający w Moskwie Tejmuraz Gabaszwili rozgromił w zaledwie 62 minuty Cema Ilkela 6:2, 6:1.

Dla notowanego na 443. miejscu w rankingu ATP Turka był to zaledwie drugi mecz w ATP World Tour. Zadebiutował pod koniec kwietnia w Stambule, gdzie pięć gemów oddał mu Gimeno. Gabaszwili o miejsce w ćwierćfinale powalczy z rozstawionym z "trójką" Viktorem Troickim, który wygrał zawody Kremlin Cup w 2010 roku.