ATP Moskwa: Męczarnie broniącego tytułu Marina Cilicia i Philippa Kohlschreibera

Marin Cilić rozpoczął obronę tytułu w Moskwie od wymęczonego zwycięstwa nad Denisem Istominem. Problemy z awansem do ćwierćfinału miał również Philipp Kohlschreiber, który ze stratą seta pokonał zdolnego Asłana Karacewa.

Rafał Smoliński
East News

27-letni Marin Cilić odniósł 30. zwycięstwo w tegorocznym głównym cyklu. Jego bilans byłby z pewnością lepszy, gdyby Chorwat z powodu kontuzji barku nie stracił początku sezonu. W czwartek na jego drodze w II rundzie turnieju Kremlin Cup stanął Denis Istomin, który w zeszłym tygodniu wygrał challengera w Taszkencie. Mecz trwał nieco ponad dwie godziny, zanim triumfator US Open 2014 zwyciężył ostatecznie 7:6(3), 3:6, 6:3.

Niepewnie zaczął występ w Moskwie także Philipp Kohlschreiber. Rozstawiony z "czwórką" reprezentant Niemiec trafił w II rundzie na Asłana Karacewa, notowanego na 207. pozycji w rankingu ATP rosyjskiego kwalifikanta. Reprezentant gospodarzy przegrał premierowego seta po tie breaku, ale w drugiej partii przełamał aż trzykrotnie. W decydującej odsłonie 22-latek nie utrzymał jednak wysokiego poziomu gry i po 139 minutach to Niemiec triumfował 7:6(3), 2:6, 6:4. O miejsce w półfinale Kohlschreiber zagra w piątek z Holendrem Robinem Haase.

Rywalem Čilicia został mistrz juniorskiego Wimbledonu 2009, Andriej Kuzniecow. 24-letni Rosjanin wykorzystał sześć z 11 break pointów i pokonał oznaczonego ósmym numerem Michaiła Kukuszkina 6:1, 7:5. Awans do ćwierćfinału wywalczył w czwartek również inny tenisista gospodarzy, grający z dziką kartą Jewgienij Donskoj. Rosjanin okazał się w dwóch setach lepszy od Litwina Ricardasa Berankisa i w piątek spotka się z Tejmurazem Gabaszwilim.

Przeciwnika poznał również zeszłoroczny finalista Kremlin Cup, Roberto Bautista. Oznaczony "dwójką" Hiszpan zmierzy się z Francuzem Lucasem Pouille'em, który w 69 minut zwyciężył Hiszpana Daniela Gimeno 6:1, 7:6(5).