ATP Wiedeń: Marcin Matkowski i Nenad Zimonjić zastopowani w ćwierćfinale

Marcin Matkowski i Nenad Zimonjić będą musieli do przyszłego tygodnia zostawić kwestię awansu do Finałów ATP World Tour. W czwartek Polak i Serb przegrali w ćwierćfinale halowego turnieju w Wiedniu z parą David Marrero i Andreas Seppi.

Rafał Smoliński

Czwartek rozpoczął się od znakomitych wieści dla szczecinianina i jego partnera. Oto starający się o wyjazd do Londynu Alexander Peya i Bruno Soares przegrali w dwóch setach z parą Jamie Murray i John Peers 2:6, 3:6. Wynik ten oznaczał, że Marcin Matkowski i Nenad Zimonjić potrzebowali w Wiedniu dojść do finału, by jako siódmy debel zapewnić sobie awans do Finałów ATP World Tour.

Na świętowanie kwalifikacji do londyńskiego Masters trzeba będzie jednak zaczekać do przyszłego tygodnia, ponieważ rozstawieni z trzecim numerem Polak i Serb przegrali w ćwierćfinale Erste Bank Open z Davidem Marrero i Andreasem Seppim 5:7, 7:5, 8-10.

O losach pierwszego seta zadecydowało przełamanie w 11. gemie na korzyść hiszpańsko-włoskiego duetu. W drugiej partii to Matkowski i Zimonjić zdobyli kluczowego breaka na 7:5. Polsko-serbska para nie zdołała jednak wypracować bezpiecznego prowadzenia w mistrzowskim tie breaku i do półfinału austriackiej imprezy awansowali rywale.

Matkowski i Zimonjić mają obecnie 1370 punktów przewagi nad dziewiątymi w rankingu ATP Doubles Race to London Peyą i Soaresem. Do zdobycia w najbliższych dwóch tygodniach pozostaje 1500 punktów, zatem trudno wyobrazić sobie, aby naszego reprezentanta i jego partnera miało zabraknąć w kończącym sezon Masters. Ich kolejnymi zawodami będą Bazylea (ATP World Tour 500) i Paryż (ATP World Tour Masters 1000).

W Wiedniu pozostają jeszcze w rywalizacji Łukasz Kubot i Marcelo Melo, którzy mecz ćwierćfinałowy z mistrzami Wimbledonu 2015, parą Jean-Julien Rojer i Horia Tecau, rozegrają w piątek. Jeśli Polak i Brazylijczyk zwyciężą, to w sobotę spotkają się z Marrero i Seppim.

Erste Bank Open, Wiedeń (Austria)
ATP World Tour 500, kort twardy w hali, pula nagród 1,745 mln euro
czwartek, 22 października

ćwierćfinał gry podwójnej:

David Marrero (Hiszpania) / Andreas Seppi (Włochy) - Marcin Matkowski (Polska, 3) / Nenad Zimonjić (Serbia, 3) 7:5, 5:7, 10-8