WTA Luksemburg: Zmienne szczęście Serbek, Barbora Strycova w ćwierćfinale

Serbka Ana Ivanović przegrała po trzysetowej batalii z Belgijką Alison van Uytvanck i nie awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International w Luksemburgu.

W ubiegłym sezonie Ana Ivanović (WTA 12) zdobyła cztery tytuły, a w tym roku jedyny finał zaliczyła w styczniu w Brisbane. W czwartek w Luksemburgu przegrała 4:6, 7:6(5), 5:7 z Alison van Uytvanck (WTA 50) po dwóch godzinach i 22 minutach walki. Belgijka zaserwowała 17 asów i wykorzystała cztery z 15 break pointów. Osiągnęła ona czwarty ćwierćfinał w sezonie (po Katowicach, Rolandzie Garrosie i Seulu). Ivanović to triumfatorka turnieju w Luksemburgu z 2007 roku.

Barbora Strycova (WTA 38) pokonała 6:2, 7:5 Johannę Larsson (WTA 59). Czeszka obroniła piłkę setową w 10. gemie II partii. W trwającym 93 minuty spotkaniu zaserwowała ona cztery asy, zdobyła 30 z 42 punktów przy swoim pierwszym podaniu i obroniła trzy break pointy. Strýcová podwyższyła na 3-1 bilans meczów z Larsson w głównym cyklu. O drugi półfinał w sezonie (po Auckland i Antwerpii) zagra z Alison van Uytvanck, którą rok temu pokonała w Luksemburgu w II rundzie i później doszła do finału.

Stefanie Vögele (WTA 165) wróciła z 0:2 w II secie i pokonała 6:3, 7:6(4) Annę-Lenę Friedsam (WTA 118). W trwającym 93 minuty spotkaniu Szwajcarka wykorzystała sześć z ośmiu break pointów. Awansowała ona do pierwszego ćwierćfinału w sezonie w głównym cyklu. Kolejną jej rywalką będzie Laura Siegemund (WTA 98), która wygrała 7:6(2), 6:1 z Kirsten Flipkens (WTA 110). Niemka wróciła z 2:4 w I secie i osiągnęła drugi ćwierćfinał w karierze w głównym cyklu (Florianopolis 2015).

Jelena Janković (WTA 24) oddała sześć gemów Annie Tatiszwili (WTA 109). W trwającym 86 minut spotkaniu Serbka obroniła siedem z ośmiu break pointów. O szósty półfinał w sezonie w głównym cyklu (po Indian Wells, Den Bosch, Cincinnati, Kantonie i Hongkongu) była liderka rankingu zagra z Japonką Misaki Doi (WTA 94), z którą ma bilans meczów 2-0.

BGL BNP Paribas Luxembourg Open, Luksemburg (Luksemburg)
WTA International, kort twardy w hali, pula nagród 250 tys. dolarów
czwartek, 22 października

II runda gry pojedynczej:

Jelena Janković (Serbia, 5) - Anna Tatiszwili (USA, Q) 6:4, 6:2
Barbora Strýcová (Czechy, 7) - Johanna Larsson (Słowacja) 6:2, 7:5
Alison van Uytvanck (Belgia) - Ana Ivanović (Serbia, 2) 6:4, 6:7(5), 7:5
Stefanie Vögele (Szwajcaria, WC) - Anna-Lena Friedsam (Niemcy) 6:3, 7:6(4)
Laura Siegemund (Niemcy, LL) - Kirsten Flipkens (Belgia) 7:6(2), 6:1

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)