WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Mistrzowie świata dla SZLACHETNEJ PACZKI

Agnieszka i Ula Radwańskie, Anita Włodarczyk, Tomasz Majewski i Piotr Małachowski. Polscy mistrzowie sportu łączą siły i w tym roku drużynowo pomagają potrzebującym. Jako sportowcy znają smak porażki, dlatego chcą zarażać potrzebujących duchem walki.
 Redakcja
Redakcja
/ Agnieszka Ożga-Woźnica

I dać im siłę do podnoszenia się po życiowych tragediach.

Tomasz Majewski już po raz szósty przygotował SZLACHETNĄ PACZKĘ. Co roku do wspólnego pomagania zaprasza kolejne osoby - dołączyła do niego już jego żona, następnie Monika Pyrek, a w tym roku - Anita Włodarczyk oraz Piotr Małachowski. - Na co dzień wygrywamy w sportach indywidualnych, ale w SZLACHETNEJ PACZCE łączymy siły, żeby wspólnie pomagać - wyjaśnia Majewski.


Olimpijczycy przygotowali paczkę dla młodego małżeństwa i ich 7-letniej córeczki Amelki. W ich życiu problemy zaczęły się od choroby i wypadku pana Marcina, który przez swój stan zdrowia stracił pracę. - Imponuje mi to, że mimo młodego wieku i przeciwności, ci państwo są silni i bardzo walczą o szczęście dla swojego dziecka - mówi Piotr Małachowski. - Sam jestem rodzicem i wyobrażam sobie, jak musi być
trudno, kiedy pojawiają się problemy ze zdrowiem i strach o przyszłość - dodał.

Nie poddawajcie się

- Wiele cech, których potrzebuje dobry sportowiec, jest bardzo potrzebnych także w normalnym życiu do walki z przeciwnościami losu c podkreśla Tomasz Majewski. - Jest to wytrwałość, wiara w siebie i niepoddawanie się. Mamy nadzieję, że te prezenty, będą impulsem dla rodzin, żeby się nie poddawały w codziennych bojach - dodał.

W paczce znalazła się m.in. żywność, środki czystości, pralka, ubrania, pościel oraz - wymarzone przez dziewczynkę - kredki, farby i blok rysunkowy. Sportowcy napisali kartkę dla rodziny - życzyli jej dużo wytrwałości oraz przekazali wyrazy wsparcia.

Siostry Radwańskie już 5 lat z Paczką

Fot. Agnieszka Ożga-Woźnica Fot. Agnieszka Ożga-Woźnica


64-letnia pani Zofia samotnie wychowuje wnuczka, którego pasją jest sport. Jego mama odeszła. To dla nich pomoc w tym roku przygotowały siostry Radwańskie. - Bardzo się cieszymy, że teraz jesteśmy w Polsce i możemy im pomóc. Chcemy, żeby te prezenty dały im nadzieję na to, że będzie lepiej - powiedziała Agnieszka Radwańska.

Agnieszka i Ula angażują się w SZLACHETNĄ PACZKĘ już od 5 lat. - Jest opłatek wigilijny, są prezenty, jest i SZLACHETNA PACZKA. To już dla nas taka tradycja przedświąteczna – mówią siostry. Jednak w tym roku po raz pierwszy pomogły także 10-letniemu Krystianowi i ufundowały mu Indeks AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. Akademia to siostrzany projekt Paczki, który pomaga najmłodszym pokonać szkolne porażki i uczy ich zaradności.

To daje radość

- Pomaganie ze SZLACHETNĄ PACZKĄ daje radość, bo robimy to z myślą o kimś konkretnym – podkreśla Anita Włodarczyk. - Dlatego zachęcamy wszystkich do zaangażowania się. Jeśli połączycie siły z najbliższymi lub znajomymi, możecie zrobić coś naprawdę wyjątkowego i zmienić czyjeś życie - dodała.

15. lat mądrej pomocy. Dołącz do SZLACHETNEJ PACZKI już dzisiaj, wejdź na www.szlachetnapaczka.pl odkryj idealny dla siebie sposób na pomaganie:

- Zrób paczkę i pomóż rodzinie w potrzebie!
- Pomóż dziecku z AKADEMII PRZYSZŁOŚCI pokonać szkolne porażki
- Zrób dobry uczynek na Święta, wpłać na Paczkę
- Skuś się na Filantropię dla Wymagających i wspieraj Paczkę regularnie
- Nowa propozycja dla firm - zostań Inwestorem Społecznym i wspieraj Paczkę lokalnie
- Zostań wolontariuszem - dołącz do Drużyny SuperW na www.superw.pl

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
szlachetnapaczka.pl

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×