WTA Hobart: Zwycięstwa Dominiki Cibulkovej, Eugenie Bouchard i Heather Watson

Słowaczka Dominika Cibulkova i Kanadyjka Eugenie Bouchard awansowały do II rundy turnieju WTA International rozgrywanego na kortach twardych w Hobart.

Dominika Cibulkova (WTA 37) w Hobart gra po raz pierwszy. Na początek finalistka Australian Open 2014 pokonała 7:6(6), 7:5 Johannę Kontę (WTA 49). W pierwszym secie Brytyjka z 1:5 wyrównała na 5:5, a w tie breaku miała pięć piłek setowych, ale Słowaczka od 1-6 zgarnęła osiem punktów z rzędu. W drugiej partii Cibulkova wróciła z 1:3 oraz obroniła setbola przy 4:5. W trwającym dwie godziny i dziewięć minut spotkaniu 26-latka z Bratysławy sześć razy oddała własne podanie, a sama wykorzystała siedem z 12 break pointów. Konta zaserwowała 10 asów, z czego osiem w pierwszym secie.

Była piąta rakieta globu Eugenie Bouchard (WTA 47) rozbiła 6:2, 6:1 Bethanie Mattek-Sands (WTA 64). W ciągu 57 minut Kanadyjka zgarnęła 20 z 28 punktów przy swoim pierwszym podaniu i 14 z 20 przy drugim serwisie rywalki. Obroniła trzy z czterech break pointów, a sama przełamała Amerykankę sześć razy. W ubiegłym tygodniu w Shenzhen Bouchard osiągnęła pierwszy ćwierćfinał od ubiegłorocznego Australian Open. W 2014 roku doszła ona do półfinałów Australian Open i Rolanda Garrosa oraz finału Wimbledonu. Dwa lata temu w Sydney i Dosze Mattek-Sands dwa razy pokonała Kanadyjkę. Kolejną rywalką Bouchard będzie Alison van Uytvanck, ćwierćfinalistka Rolanda Garrosa 2015.

Monica Niculescu (WTA 38) wygrała 7:5, 7:5 z Christiną McHale (WTA 66). Rumunka obroniła piłkę setową przy 4:5 w pierwszej partii oraz wróciła z 3:5 w drugim secie. Mona Barthel (WTA 45) zaserwowała sześć asów i pokonała 6:4, 6:4 Misaki Doi (WTA 65). Dalej awansowała również inna Niemka Annika Beck (WTA 56), która wykorzystała osiem z 18 break pointów i zwyciężyła 6:4, 6:3 Kurumi Narę (WTA 84).

Odpadła Barbora Strycova (WTA 48), która przegrała 4:6, 4:6 z Johanną Larsson (WTA 54). Szwedka miała pięć break pointów i wszystkie wykorzystała. Mecz Kiki Bertens (WTA 103) z Madison Brengle (WTA 39) zakończył się kreczem Amerykanki (problemy z oddychaniem) przy prowadzeniu Holenderki 6:0, 1:1.

Broniąca tytułu Heather Watson (WTA 53) rozbiła 6:3, 6:0 Telianę Pereirę (WTA 46). W ciągu 73 minut Brytyjka posłała siedem asów, obroniła 11 z 12 break pointów i wykorzystała wszystkie pięć okazji na przełamanie rywalki, jakie miała. Największych emocji dostarczył mecz Naomi Osaki (WTA 145) z Jarmilą Wolfe (WTA 110). W pierwszym secie Japonka z 2:5 wyrównała na 5:5, ale była gorsza w tie breaku. W drugiej partii obroniła dwie piłki meczowe i ostatecznie wygrała 6:7(6), 7:6(8), 6:4 po dwóch godzinach i 16 minutach walki. Osaka zaserwowała 15 asów, o trzy więcej od rywalki. Dla Japonki to drugie zwycięstwo nad reprezentantką Australii w tak dramatycznych okolicznościach. W 2014 roku w Stanfordzie wyeliminowała Samanthę Stosur po odparciu jednego meczbola.

Hobart International, Hobart (Australia)