Challenger Canberra: Mariusz Fyrstenberg podtrzymał mistrzowską serię

Mariusz Fyrstenberg i Santiago Gonzalez zwyciężyli w grze podwójnej turnieju ATP Challenger Tour na kortach twardych w Canberze. W piątkowym finale polsko-meksykańska para pokonała Mavericka Banesa i Jarryda Chaplina 7:6(3), 6:3.

Rafał Smoliński
Mariusz Fyrstenberg / Na zdjęciu: Mariusz Fyrstenberg

Poczynając od 2000 roku, Mariusz Fyrstenberg w każdym kolejnym sezonie cieszył się z przynajmniej jednego deblowego tytułu wywalczonego na zawodowych kortach. W piątek leworęczny warszawianin wygrał 38. trofeum w grze podwójnej, tym razem wspólnie z Santiago Gonzalezem, z którym w ubiegłym roku sięgnął po tytuł w halowej imprezie rangi ATP World Tour 250 w Memphis.

Piątkowymi przeciwnikami polsko-meksykańskiej pary w finale challengera w Canberze byli Maverick Banes i Jarryd Chaplin. Australijczycy postawili trudne warunki, jako jedyni wypracowali okazję na przełamanie w premierowej odsłonie, lecz nie byli w stanie jej wykorzystać, a następnie przegrali seta po tie breaku.

Tenisiści gospodarzy jako pierwsi mieli również szansę na przełamanie w drugiej odsłonie, lecz faworyci znów zachowali czujność. W ósmym gemie do ataku przystąpili Polak i Meksykanin. Po błędzie rywali uzyskali oni trzy break pointy, by po chwili popisać się genialną akcją. Najpierw świetnie returnował Fyrstenberg, po czym chytrym skrótem zaimponował Gonzalez. Kiedy przeciwnik przebił jeszcze piłkę na drugą stronę, z wygrywającym wolejem czaił się już warszawianin.

Fyrstenberg i Gonzalez po 70 minutach zwyciężyli 7:6(3), 6:3. Za triumf w Canberra Tennis International otrzymają po 90 punktów do rankingu deblowego oraz czek na sumę 4650 dolarów do podziału. Polak i Meksykanin udadzą się teraz do Melbourne, gdzie jednak nie zagrają razem w Australian Open 2016. Partnerem warszawianina będzie bowiem Jerzy Janowicz, natomiast Meksykanin umówił się na wspólny start z Austriakiem Julianem Knowlem.

Canberra Tennis International, Canberra (Australia)
ATP Challenger Tour, kort twardy, pula nagród 75 tys. dolarów
piątek, 15 stycznia

finał gry podwójnej:

Mariusz Fyrstenberg (Polska, 1) / Santiago Gonzalez (Meksyk, 1) - Maverick Banes (Australia) / Jarryd Chaplin (Australia) 7:6(3), 6:3