WTA Rio de Janeiro: Turniejowa "jedynka" odpadła w I rundzie, trzygodzinny bój Eraković z Torro-Flor

Brazylijka Teliana Pereira, najwyżej rozstawiona tenisistka w turnieju Rio Open, przegrała w meczu otwarcia z Chorwatką Petrą Martić 3:6, 5:7. Trzygodzinny bój stoczyły natomiast ze sobą Marina Eraković i Maria-Teresa Torro-Flor.

Karolina Konstańczak

We wtorek na kortach w Rio de Janeiro rozegrano pozostałe pojedynki w ramach I rundy. Niespodzianką dnia okazała się porażka najwyżej rozstawionej w imprezie Teliany Pereiry. Notowana obecnie na 43. miejscu faworytka gospodarzy w dwóch setach przegrała z klasyfikowaną o ponad sto pozycji niżej Petrą Martić.

Chociaż Pereira przegrała pierwszego seta 3:6, w drugiej odsłonie objęła prowadzenie 4:1 z przewagą przełamania. Brazylijka nie była jednak w stanie utrzymać cennej przewagi i przegrała trzy kolejne gemy. Decydującym momentem całego spotkania okazała się sama końcówka, bowiem turniejowa "jedynka" najpierw straciła serwis, a chwilę później nie wykorzystała break pointa powrotnego.

Aż trzy godziny i dwie minuty trwał pojedynek pomiędzy Mariną Eraković a Marią-Teresą Torro-Flor. Reprezentantka Nowej Zelandii zdobyła pierwszego seta po tie breaku, jednak w drugiej partii musiała gonić rywalkę, bowiem przegrywała 2:4. 27-latka zdołała odrobić stratę i nawet wyjść na prowadzenie 5:4, ale o końcowe zwycięstwo musiała się bić w kolejnym tie breaku. Tym razem lepsza okazała się Hiszpanka, która doprowadziła do decydującego seta. Finalnie po niezwykle długim boju triumfowała Eraković i to właśnie ona będzie rywalką wspomnianej wcześniej Martić.

Rozstawiona z numerem drugim Johanna Larsson w dwóch setach 7:5, 6:4 pokonała Lourdes Dominguez i spotka się w II rundzie z Paulą Cristiną Goncalves. Brazylijska kwalifikantka okazała się lepsza we wtorek od Julii Glushko.

Paula Cristina Goncalves (Brazylia, Q) - Julia Glushko (Izrael) 6:3, 6:1
Marina Eraković (Nowa Zelandia) - Maria-Teresa Torro-Flor (Hiszpania) 7:6(8), 6:7(5), 6:2

Źródło: WP SportoweFakty