ATP Marsylia: Kyrgios i Zverev bez strat, Gabaszwili obronił meczbole i pokonał Simona

Utalentowani Nick Kyrgios oraz Alexander Zverev bez straty seta pokonali wtorkowych rywali i awansowali do II rundy turnieju ATP w Marsylii. Niespodziankę sprawił Tejmuraz Gabaszwili, który obronił trzy meczbole i wygrał z Gillesem Simonem.

Marcin Motyka
Newspix / Dubreuil Corinne

Marzenia Gillesa Simona o obronie tytułu w turnieju ATP w Marsylii zostały rozwiane już po pierwszym meczu. Francuz mógł zostać trzecim tenisistą w historii, po Marku Rossetcie i Thomasie Enqviście, który wygra tę imprezę dwa razy z rzędu, lecz z tegoroczną edycją Open 13 pożegnał się już po I rundzie. We wtorek rozstawiony z numerem piątym Simon przegrał 6:3, 3:6, 6:7(7) z Tejmurazem Gabaszwilim, w decydującym secie trwoniąc przewagę przełamania i marnując trzy meczbole.

Gabaszwili w II rundzie zmierzy się z Nickiem Kyrgiosem. Australijczyk w swoim debiucie w Marsylii pokonał 6:4, 6:4 Vaska Pospisila. - Spodziewałem się trudnego meczu. Pospisil jest świetnym tenisistą, ma potężny serwis i kocha grać na szybkich nawierzchniach, więc wiedziałem, że muszę zagrać dobrze i cieszę się, że to mi się udało - powiedział Kyrgios, który wrócił do rozgrywek po wyleczeniu kontuzji łokcia.

W świetniej dyspozycji utrzymuje się Alexander Zverev. 18-latek, który w ubiegłych dwóch tygodniach doszedł do półfinału w Montpellier i ćwierćfinału w Rotterdamie, zmagania w Marsylii rozpoczął od wyeliminowania kwalifikanta, Juliena Benneteau. - Sądzę, że zagrałem bardzo dobrze - ocenił Niemiec. Jego następnym przeciwnikiem będzie turniejowa "dwójka", Tomas Berdych. - To będzie mój najtrudniejszy mecz w ciągu minionych trzech tygodni. Ale też pokaże, w jakim punkcie jestem. Czuję się gotowy na ten pojedynek - dodał Zverev.

Do 1/8 finału awansował również o dziesięć lat starszy brat Alexandra, Mischa Zverev, który w dwóch partiach okazał się lepszy od posiadacza dzikiej karty, 212. gracza świata, Ramkumara Ramanathana. O ćwierćfinał Niemiec powalczy z oznaczonym numerem szóstym Davidem Goffinem.

W jednym z najciekawszych meczów I rundy Serhij Stachowski po godzinie i 54 minutach rywalizacji pokonał 6:3, 2:6, 7:6(5) Feliciano Lopeza, wyrównując bilans bezpośrednich konfrontacji z Hiszpanem na 2-2. Następnym rywalem Ukraińca będzie najwyżej rozstawiony Stan Wawrinka, którego ograł w ubiegłorocznym ćwierćfinale Open 13.

Z kolei przeciwnikiem oznaczonego numerem trzecim Richarda Gasqueta będzie Ernests Gulbis. We wtorek Łotysz odrobił stratę przełamania w trzecim secie i po dwóch godzinach oraz kwadransie wygrał 6:4, 6:7(6), 7:6(2) z tenisistą z kwalifikacji, Kennym de Schepperem.

W 1/8 finału znalazł się także Andriej Kuzniecow. Rosjanin odprawił z kwitkiem Lucasa Pouille'a i w kolejnej fazie Open 13 stanie naprzeciw innego Francuza, lepszego z pary Quentin Halys - Gael Monfils.