ATP Marsylia: Tomasz Bednarek i Adil Shamasdin podobnie jak w Memphis

Tomasz Bednarek i Adil Shamasdin nie wywalczyli punktów do rankingu ATP w Marsylii. Polsko-kanadyjska para, podobnie jak w zeszłym tygodniu w Memphis, odpadła już w I rundzie turnieju debla.

Rafał Smoliński
Tomasz Bednarek WP SportoweFakty / Asia Błasiak / Na zdjęciu: Tomasz Bednarek

W pierwszym secie Tomasz Bednarek i Adil Shamasdin byli jeszcze w stanie nawiązać walkę z tak doświadczonymi tenisistami jak Jonathan Erlich i Colin Fleming, jednak w tie breaku nie zdołali wygrać ani jednego punktu.

Druga partia przebiegała już pod dyktando Izraelczyka i jego brytyjskiego partnera. Decydujące przełamania nastąpiły w pierwszym oraz siódmym gemie. Po 77 minutach Polak i Kanadyjczyk przegrali 6:7(0), 2:6.

O miejsce w półfinale turnieju Open 13 Erlich i Fleming powalczą w czwartek z parą Robin Haase i Aisam-ul-Haq Qureshi, która we wtorek postarała się o niespodziankę i po dwóch tie breakach wyeliminowała najwyżej rozstawiony debel Feliciano Lopez i Marc Lopez.

W środę do rywalizacji w Marsylii przystąpią Mateusz Kowalczyk i Andreas Siljeström. Przeciwnikami polsko-szwedzkiej pary będą Francuzi Julien Benneteau i Edouard Roger-Vasselin.

Open 13, Marsylia (Francja)
ATP World Tour 250, kort twardy w hali, pula nagród 596,7 tys. euro
wtorek, 16 lutego

I runda gry podwójnej:

Jonathan Erlich (Izrael) / Colin Fleming (Wielka Brytania) - Tomasz Bednarek (Polska) / Adil Shamasdin (Kanada) 7:6(0), 6:2

Źródło: WP SportoweFakty