WTA Dubaj: Barbora Strycova lepsza od Any Ivanović, Caroline Garcia w największym półfinale

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Serbka Ana Ivanović przegrała z Czeszką Barborą Strycovą w ćwierćfinale turnieju WTA Premier w Dubaju. Do półfinału imprezy awansowała natomiast Francuzka Caroline Garcia.

W II rundzie Ana Ivanović (WTA 17) wyeliminowała Simonę Halep, triumfatorkę imprezy z ubiegłego sezonu. W ćwierćfinale była liderka rankingu przegrała 6:7(5), 3:6 z Barborą Strycovą (WTA 47). Serbka w tie breaku pierwszego seta prowadziła 5-3, ale straciła cztery punkty z rzędu. W ciągu 93 minut Czeszka wykorzystała cztery z siedmiu break pointów i zdobyła o 10 punktów więcej od rywalki (75-65). Naliczono jej 18 kończących uderzeń i 30 niewymuszonych błędów. Była bardzo skuteczna przy siatce, zdobywając 11 z 12 punktów. Ivanović zanotowano 16 piłek wygranych bezpośrednio i 32 pomyłki. Serbka była 13 razy przy siatce i tylko pięć takich akcji zakończyło się dla niej pomyślnie. Strycova osiągnęła pierwszy półfinał od lutego 2015 roku (Antwerpia).

Caroline Garcia (WTA 38) pokonała 6:3, 6:4 Andreę Petković (WTA 28) i po raz pierwszy w karierze zagra w półfinale turnieju rangi Premier. W trwającym 90 minut spotkaniu Francuzka zaserwowała cztery asy i zdobyła 28 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Niemka popełniła 10 podwójnych błędów. Był to dla niej drugi ćwierćfinał w sezonie (po Brisbane).

- Były bardzo trudne warunki do gry, wiatr mocno dawał się nam we znaki. Nigdy nie gra się łatwo w takiej sytuacji, więc musiałam być skoncentrowana. Byłam dosyć agresywna, ale tak trzeba, gdy twoją rywalką jest Petković. Ona jest wielką wojowniczką - powiedziała Garcia. - Starałam się wywierać presję na mojej rywalce, szczególnie przy jej drugim serwisie. Zrobiła kilka podwójnych błędów, więc próbowałam jeszcze bardziej ją naciskać, by uzyskiwać takie darmowe punkty - dodała Francuzka. W półfinale zmierzy się ona ze Strycovą, z którą przegrała w pierwszej rundzie tegorocznego Australian Open.

Elina Switolina (WTA 21) wygrała 6:4, 1:6, 6:2 z Coco Vandeweghe (WTA 46). W trzecim secie Ukrainka od 0:2 zdobyła sześć gemów i awansowała do pierwszego półfinału w sezonie. O finał zmierzy się z finalistką imprezy z 2013 roku Sarą Errani (WTA 22), która wróciła z 1:4 w trzeciej partii i pokonała 4:6, 6:1, 6:4 Madison Brengle (WTA 60). W trwającym dwie godziny i 22 minuty spotkaniu był 17 przełamań, z czego 10 uzyskała Włoszka.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie) WTA Premier, kort twardy, pula nagród 2 mln dolarów czwartek, 18 lutego

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Barbora Strycova (Czechy) - Ana Ivanović (Serbia) 7:6(5), 6:3 Caroline Garcia (Francja) - Andrea Petković (Niemcy) 6:3, 6:4 Sara Errani (Włochy) - Madison Brengle (USA) 4:6, 6:1, 6:4 Elina Switolina (Ukraina) - Coco Vandeweghe (USA) 6:4, 1:6, 6:2

Kto awansuje do finału turnieju w Dubaju?