ATP Sao Paulo: Monteiro wyeliminował Almagro, Paire i Cuevas poznali rywali

Nicolas Almagro już w I rundzie pożegnał się z turniejem ATP w Sao Paulo, nieoczekiwanie przegrywając z Thiago Monteiro. Swoich premierowych rywali poznali najwyżej rozstawiony Benoit Paire i broniący tytułu Pablo Cuevas.

Marcin Motyka

W zeszłym tygodniu Thiago Monteiro był na ustach tenisowego świata po tym, jak w Rio de Janeiro sensacyjnie pokonał Jo-Wilfrieda Tsongę. We wtorek, w I rundzie turnieju ATP World Tour 250 w Sao Paulo, Brazylijczyk odniósł kolejne niespodziewane zwycięstwo. Monteiro, aktualnie 278. tenisista świata, wygrał 6:3, 7:5 z Nicolásem Almagro, niegdyś dziewiątym, a obecnie 50. zawodnikiem globu.

- Obrałem świetna taktykę. Byłem solidny i narzucałem mu swoje warunki gry. Niesamowicie pomogła mi publiczność. To dla mnie ważne zwycięstwo  - powiedział 21-letni Monteiro, który o pierwszy w karierze ćwierćfinał w głównym cyklu powalczy z Danielem Munozem. - Munoz to bardzo niebezpieczny leworęczny tenisista. Ma nieprzyjemny płaski bekhend. Ale jestem pewien, że będę odpowiednio przygotowany do tego meczu - dodał reprezentant gospodarzy.

Luca Vanni nie powtórzy sukcesu sprzed roku, kiedy sensacyjnie doszedł do finału zawodów w Sao Paulo. W tegorocznej edycji Brasil Open Włoch odpadł już w I rundzie, przegrywając 2:6, 2:6 w 57 minut z Dusanem Lajoviciem. Serb w II rundzie stanie naprzeciw najwyżej rozstawionego Benoita Paire'a.

Pablo Carreno podniósł się po przegranym do zera premierowym secie i wygrał 0:6, 6:4, 7:6(4) z oznaczonym numerem piątym Albertem Ramosem. 24-latek z Barcelony, dla którego to pierwszy w karierze wygrany mecz w Brasil Open, w 1/8 finału zagra z kolejnym swoim rodakiem, Danielem Gimeno.

W innym hiszpańskim meczu Inigo Cervantes okazał się lepszy od Marcela Granollersa. - Od pierwszej piłki byłem dobrze dysponowany. Ale musiałem walczyć do samego końca, bo wiedziałem, że Marcel to tenisista, który nigdy nie odpuszcza. Jestem zadowolony z tego zwycięstwa - mówił 26-latek. Kolejnym rywalem Cervantesa będzie Blaz Rola. Słoweniec wygrał pierwszy od sierpnia ubiegłego roku mecz w cyklu ATP World Tour, po dwóch godzinach i 44 minutach pokonując 7:6(3), 3:6, 7:6(5) Paolo Lorenziego.

Z powodu kontuzji prawego barku Pablo Andujar, turniejowa "ósemka", po dwóch setach poddał mecz z Gastao Eliasem. Portugalski kwalifikant w II rundzie zagra z Santiago Giraldo. Kolumbijczyk we wtorek ograł 6:2, 6:2 Marco Cecchinato.

Przez krecz we wtorek przegrał także Horacio Zeballos, który nie dokończył pojedynku z Diego Schwartzmanem. Przyczyną rezygnacji Argentyńczyka było odwodnienie. - Przykro mi z powodu Horacio, bo jesteśmy przyjaciółmi - przyznał Schwartzman, który w kolejnej fazie zagra z Federico Delbonisem, oznaczonym numerem czwartym.

Broniący tytułu Pablo Cuevas na otwarcie swoich tegorocznych zmagań w Brasil Open zmierzy się z Facundo Bagnisem. Argentyński kwalifikant we wtorek bardzo łatwo (6:4, 6:1) poradził sobie z doświadczonym Paulem-Henrim Mathieu.