Agnieszka Radwańska: Rywalka zmusiła mnie do pokazania najlepszego tenisa

Agnieszka Radwańska wybroniła się ze stanu 1:4 w pierwszym secie i pokonała Monikę Niculescu w dwóch partiach. - Wiedziałam, że czeka mnie trudny i przede wszystkim długi mecz - powiedziała Polka.

Karolina Konstańczak
PAP/EPA / MAST IRHAM

Agnieszka Radwańska musiała się sporo napracować, aby awansować do ćwierćfinału turnieju organizowanego w stolicy Kataru. Polka w pierwszym secie przegrywała bowiem 1:4 ze stratą aż dwóch przełamań, jednak finalnie zdołała odrobić straty i pokonać Monikę Niculescu w dwóch partiach. Krakowianka przyznała po meczu, że rywalka zmusiła ją do zaprezentowania najlepszego tenisa - w sumie trzecia "rakieta" świata zanotowała 31 winnerów przy 15 błędach.

- Wydaje mi się, że Monica ma najlepsze ręce w cyklu - powiedziała Radwańska. - Jest bardzo sprytną tenisistką, która prezentuje niewygodny styl gry. Wiedziałam, że czeka mnie trudny i przede wszystkim długi pojedynek. Co mogę więcej powiedzieć? Rywalka zmusiła mnie do pokazania najlepszego tenisa. Jestem szczęśliwa, że wygrałam mecz w dwóch setach.

Radwańska była przygotowana na to, że jej rywalka będzie sięgała po nietuzinkowe rozwiązania.  - Gdy rywalizujesz z kimś takim jak Monica, spodziewasz się wielu niestandardowych rozwiązań na korcie. Tak naprawdę każde uderzenie może być całkiem inne.

Polka nie była zaskoczona porażkami najwyżej rozstawionych tenisistek już w początkowej fazie katarskich zmagań. - Taki jest właśnie kobiecy tenis. Nigdy nie wiesz, co się wydarzy. W drodze do finału często jest wiele niespodzianek i przeróżnych rezultatów - dodała.

Źródło: TVP S.A.

Czy Agnieszka Radwańska awansuje do półfinału turnieju w Ad-Dausze?