Czy Jerzy Janowicz zagra w Pucharze Davisa? "Przyjeżdża w czwartek, decyzja należy do lekarzy"

Wciąż ważą się losy występu Jerzego Janowicza w historycznym, pierwszym spotkaniu reprezentacji Polski w Grupie Światowej Pucharu Davisa. Decyzja zostanie podjęta w czwartek.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

Jerzy Janowicz przebywa w Łodzi, gdzie walczy o powrót do pełnej sprawności. - Cały czas ma uraz. Sztab medyczny walczy o to, by mógł zdążyć na mecz. My robimy wszystko, by był gotowy i poświęcamy wszystkie możliwe środki - powiedział Radosław Szymanik, kapitan reprezentacji Polski.

Biało-Czerwoni walczą z czasem, by zmagający się z kontuzją kolana lider reprezentacji mógł walczyć w starciu z Argentyńczykami. - Mamy jeszcze trzy dni. Janowicz delikatnie trenuje i liczymy na to, że będzie naszym wzmocnieniem - dodał Szymanik.

W przypadku negatywnej decyzji w sprawie Janowicza, Polacy mieliby spory problem. - To nasza rakieta singlowa numer jeden. Decyzja będzie w czwartek przed południem. Jak Jurka nie będzie, mamy inny schemat drużyny. Na pewno ze względu na sytuację, nie mam jednego planu związanego z meczem z Argentyną. Uraz Janowicza ciągnie się już bardzo długo - przyznał kapitan reprezentacji.

Michał Gałęzewski, z Gdańska

Zobacz wideo: Tałant Dujszebajew to wybór bezpieczniejszy dla prezesa ZPRP

 


Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×