WTA Kuala Lumpur: Kolejne dramatyczne zwycięstwo Katarzyny Piter i Maryny Zaniewskiej

Katarzyna Piter i Maryna Zaniewska pozostają w grze o tytuł w turnieju WTA na kortach twardych w Kuala Lumpur. Polka i Ukrainka pokonały w ćwierćfinale Marinę Mielnikową i Aleksandrę Panową.

Kacper Kowalczyk
Katarzyna Piter East News / Katarzyna Piter

Już w meczu I rundy w wykonaniu Katarzyny Piter i Maryny Zaniewskiej nie brakowało dramturgii. Po pewnym zwycięstwie w I secie Polka i Ukrainka straciły wysokie prowadzenie w drugiej partii i o awans musiały walczyć w super tie-breaku, w którym kilkukrotnie były o dwie piłki od przegranej.

Ostatecznie poznanianka wspólnie z 22-latką z Odessy znalazły się w ćwierćfinale, gdzie rozegrały równie emocjonujący pojedynek z rozstawionymi z "czwórką" Marina Mielnikowa i Aleksandrą Panową. Ponownie Piter i Zaniewska wygrały partię otwarcia, ale w drugiej odsłonie Rosjanki szybko wyszły na prowadzenie 4:1. Wtedy duet polsko-ukraiński przystąpił do odrabiania strat i zdobyły 5 z następnych sześciu gemów.

To właśnie w gemie serwisowym przy 6:5 miały piłkę meczową, ale to Mielnikowa i Panowa wyrównały wynik w partii, a po tie-breaku doprowadziły do remisu w setach. W decydującej odsłonie zaledwie 6 z 18 punktów trafiło na konto wprowadzających piłkę do gry. Od stanu 6-8 para polsko-ukraińska wygrała cztery kolejne piłki i zachowała szansę na tytuł.

W półfinale Piter i Zaniewska zmierzą się z najwyżej rozstawionymi Chen Liang i Yafan Wang, które w I rundzie uporały się z Magdą Linette i jej chińską partnerką Kai-Lin Zhang.

BMW Malaysian Open, Kuala Lumpur (Malezja)
WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów
środa, 2 marca

ćwierćfinał gry podwójnej:

Katarzyna Piter (Polska) / Maryna Zaniewska (Ukraina) - Marina Mielnikowa (Rosja, 4) / Aleksandra Panowa (Rosja, 4) 6:2, 6:7(2), 10-8

Czy Katarzyna Piter i Maryna Zaniewska sięgną po tytuł w turnieju WTA w Kuala Lumpur?